Dnes Středa - polojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha 5 aktualizuje podmínky spolupráce s investory

Více peněz pro veřejnou infrastrukturu získá pátá městská část. Upravuje své Zásady pro spolupráci s investory, která odráží spoluodpovědnost developerů za veřejný prostor.

„Dlouhodobě máme zájem na co nejefektivnější výstavbě na území Prahy 5. Jako první městská část jsme nastavili zásady pro spolupráci s investorem, kdy získáváme investiční příspěvek na rozvoj infrastruktura v okolí staveb. Ať už to jsou hřiště, zeleň nebo třeba pozemky pro nová školská zařízení,“ vysvětluje radní pro územní rozvoj Zdeněk Doležal (ODS) a dodává, „teď výši příspěvku dáváme na stejnou úroveň, jako hlavní město Praha, která podmínky spolupráce s investory nastavila sice později, ale investiční příspěvek stanovila vyšší. Tak, aby v tom byl pořádek.

Úprava pravidel pro spolupráci s developery vychází z Metodiky spoluúčasti investorů na rozvoji území, kterou zastupitelé hlavního města Prahy přijali letos v lednu. Základním principem je dobrovolnost příspěvku, kdy obě strany (investor a samospráva) uzavírají memorandum o spolupráci. V praxi se spolupráce osvědčila a městská část už díky tomu získala stovky milionů do peněžního Fondu rozvoje veřejné infrastruktury či v nepeněžním plnění formou pozemků a nových staveb.


Autor: Hla

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Další články
Nahoru