Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 aktualizuje podmínky spolupráce s investory

Více peněz pro veřejnou infrastrukturu získá pátá městská část. Upravuje své Zásady pro spolupráci s investory, která odráží spoluodpovědnost developerů za veřejný prostor.

„Dlouhodobě máme zájem na co nejefektivnější výstavbě na území Prahy 5. Jako první městská část jsme nastavili zásady pro spolupráci s investorem, kdy získáváme investiční příspěvek na rozvoj infrastruktura v okolí staveb. Ať už to jsou hřiště, zeleň nebo třeba pozemky pro nová školská zařízení,“ vysvětluje radní pro územní rozvoj Zdeněk Doležal (ODS) a dodává, „teď výši příspěvku dáváme na stejnou úroveň, jako hlavní město Praha, která podmínky spolupráce s investory nastavila sice později, ale investiční příspěvek stanovila vyšší. Tak, aby v tom byl pořádek.

Úprava pravidel pro spolupráci s developery vychází z Metodiky spoluúčasti investorů na rozvoji území, kterou zastupitelé hlavního města Prahy přijali letos v lednu. Základním principem je dobrovolnost příspěvku, kdy obě strany (investor a samospráva) uzavírají memorandum o spolupráci. V praxi se spolupráce osvědčila a městská část už díky tomu získala stovky milionů do peněžního Fondu rozvoje veřejné infrastruktury či v nepeněžním plnění formou pozemků a nových staveb.


Autor: Hla

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

Včera v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru