Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 5 aktualizuje podmínky spolupráce s investory

Více peněz pro veřejnou infrastrukturu získá pátá městská část. Upravuje své Zásady pro spolupráci s investory, která odráží spoluodpovědnost developerů za veřejný prostor.

„Dlouhodobě máme zájem na co nejefektivnější výstavbě na území Prahy 5. Jako první městská část jsme nastavili zásady pro spolupráci s investorem, kdy získáváme investiční příspěvek na rozvoj infrastruktura v okolí staveb. Ať už to jsou hřiště, zeleň nebo třeba pozemky pro nová školská zařízení,“ vysvětluje radní pro územní rozvoj Zdeněk Doležal (ODS) a dodává, „teď výši příspěvku dáváme na stejnou úroveň, jako hlavní město Praha, která podmínky spolupráce s investory nastavila sice později, ale investiční příspěvek stanovila vyšší. Tak, aby v tom byl pořádek.

Úprava pravidel pro spolupráci s developery vychází z Metodiky spoluúčasti investorů na rozvoji území, kterou zastupitelé hlavního města Prahy přijali letos v lednu. Základním principem je dobrovolnost příspěvku, kdy obě strany (investor a samospráva) uzavírají memorandum o spolupráci. V praxi se spolupráce osvědčila a městská část už díky tomu získala stovky milionů do peněžního Fondu rozvoje veřejné infrastruktury či v nepeněžním plnění formou pozemků a nových staveb.


Autor: Hla

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Včera ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Včera v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Včera v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Včera v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

29. listopadu 2023 ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Další články
Nahoru