Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 aktualizovala webové stránky

Větší přehlednost, lepší dostupnost informací a celkové zvýšení uživatelské přívětivosti. To byla hlavní cíle aktualizace webových stránek městské části Praha 5.

„Chtěli jsme jít cestou grafické i obsahové změny. Informace jsou nově seskupeny do tematických oblastí a jsou prezentované formou aktivních dlaždic. Při úpravách webu jsme vycházeli z ankety při přípravě Strategie 2030+, kde si právě takové změny přála čtvrtina dotázaných občanů,“ vysvětluje změny tajemnice úřadu Kateřina Černá.

Ty jsou patrné hned na titulní straně. Titulní strana, která mimo jiné přehledně upozorňuje na aktuální informace z dění na úřadě, v městské části, na zajímavé akce kulturního a společenského charakteru a obsahuje také náhledy na video zpravodajství například z TV Praha. Pro zahraniční uživatele byl zapracován on-line vícejazyčný překládací nástroj společnosti Google. Při tvorbě nového webu bylo využito inspirativních webů měst, které v posledních letech zvítězili v soutěži Zlatý erb.

„Na aktualizaci webu se budou nově v pravidelných intervalech podílet i vedoucí jednotlivých odborů. Tím zajistíme, že budou dostupné veškeré informace, a hlavně v aktuální podobě,“ dodává Černá. 


Autor: Cen

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru