Dnes Pondělí - oblacno 6°C
Zítra Úterý - prehanky-snih 6°C
Pondělí 27. 3. 2023
Svátek má Dita
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 aktualizovala webové stránky

Větší přehlednost, lepší dostupnost informací a celkové zvýšení uživatelské přívětivosti. To byla hlavní cíle aktualizace webových stránek městské části Praha 5.

„Chtěli jsme jít cestou grafické i obsahové změny. Informace jsou nově seskupeny do tematických oblastí a jsou prezentované formou aktivních dlaždic. Při úpravách webu jsme vycházeli z ankety při přípravě Strategie 2030+, kde si právě takové změny přála čtvrtina dotázaných občanů,“ vysvětluje změny tajemnice úřadu Kateřina Černá.

Ty jsou patrné hned na titulní straně. Titulní strana, která mimo jiné přehledně upozorňuje na aktuální informace z dění na úřadě, v městské části, na zajímavé akce kulturního a společenského charakteru a obsahuje také náhledy na video zpravodajství například z TV Praha. Pro zahraniční uživatele byl zapracován on-line vícejazyčný překládací nástroj společnosti Google. Při tvorbě nového webu bylo využito inspirativních webů měst, které v posledních letech zvítězili v soutěži Zlatý erb.

„Na aktualizaci webu se budou nově v pravidelných intervalech podílet i vedoucí jednotlivých odborů. Tím zajistíme, že budou dostupné veškeré informace, a hlavně v aktuální podobě,“ dodává Černá. 


Autor: Cen

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

23. března 2023 ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru