dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Dětská Praha

Praha 4 zvýšila počet míst v mateřských školách

Praha 4 má ve svých mateřských školách celkem 3 609 míst pro děti předškolního věku. Od 1. února přibylo 56 míst díky rozšíření mateřské školy Němčická. Městská část investovala do stavby, vybavení nového stravovacího provozu a mobiliáře více než 12 milionů korun.

Vnitřními úpravami nebytového objektu v Němčické ulici byly zřízeny dvě nové třídy mateřské školy včetně odpovídajícího zázemí pro děti a personál školky. Jedná se o jídelní výtah, dvě přípravny a dvě výdejny jídel, sklad hraček, šatny, sociální zařízení dětí a zaměstnanců, sborovnu, učebnu angličtiny a keramickou dílnu). Nový pavilon byl kompletně vybaven nábytkem a mobiliářem.

Součástí stavebních prací v areálu mateřské školy bylo rovněž oplocení, zpevnění plochy u vstupu, rekonstrukce venkovní terasy s předsazenými schodišti a osazení nového zahradního domku. Pro navýšení kapacity bylo nutné zajistit dovybavení dosavadního gastroprovozu.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru