Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 13°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Praha 4 zve ženy ke kulatému stolu

Pokud jste na rodičovské nebo mateřské dovolené a nechcete přijít o pracovní příležitosti, můžete se zapojit do projektu podporující pracující ženy. Projekt je rozdělen do čtyř sezení, začíná se 9. září. Praha 4 na něm spolupracuje s organizací Business & Professional Women CR. Hlavním z cílů projektu  je podpora žen v jejich ekonomické nezávislosti. Sezení proběhnou formou kulatého stolu.

„Často se setkáváme s tím, že se ženám na rodičovské dovolené mění priority a kariérní přání. Jejich sebevědomí často utrpí na úkor mateřství ránu neúspěšnosti, trápí je pocit nedocenění, a to se často odráží v neúspěšných pohovorech. Díky sdílení aktuálních informací z pracovního trhu, zkušeností a vzájemné podpory se snažíme ženám posilovat sebevědomí a naučit se nově nabyté kompetence z RD uplatňovat. K tomu jsme vyvinuly úspěšně kopírovanou metodu speed mentoring jež propojuje zkušenosti mentorek (moderátorky diskuzí) a účastnic na vybrané téma”, vysvětluje prezidentka organizace Lenka Šťastná.

Přihlášené účastnice absolvují všechny čtyři kurzy, nebo mohou navštívit pouze vybrané.

9.  9. 2020 – Je čas řešit sama sebe s Lenkou Kouskovou
14. 10. 2020 – S Digi školou vám pracovní vlak neujede, mentorka Kateřina Reichertová
7. 11. 2020 – Mentoringový Den na Equal Pay Day
9. 12. 2020 – Podnikání není práce, ale životní styl s Hankou Kočkovou

Přihlásit se můžete na: www.bpwcr.cz. Letošní podzimní setkání se budou konat na Nuselské radnici (Táborská 500/30) vždy v dopoledních hodinách (9.30 – 11.00 hod). K dispozici bude hlídání dětí.

Podmínkou účasti je trvalý pobyt na Praze 4 a registrace na výše uvedených webových stránkách.

Pokud absolvujete první dvě setkání, budete mít možnost navštívit největší akci pro ženy v ČR – Mentoringový den Equal Pay Day 7. listopadu 2020.

Tento projekt vznikl díky finančnímu přispění městské části Praha 4.
mentoringove-stoly-2020


Vrcholí boj o titul Sportovec Prahy 4

Včera ve 14:10

Anketa o nejlepší sportovce Prahy 4 za rok 2020 vstupuje do svého druhého kola. 

Praha 6: Kde najdete v nejbližších dnech velkoobjemové kontejnery

1. března 2021 ve 12:02

Vkládat do kontejnerů lze nábytek, koberce a linolea, zrcadla, umyvadla, vany a WC mísy, staré sportovní náčiní, autosklo a kovové předměty.

Barrandov: Místní obyvatelé oceňují bezpečnost a dostupnost MHD, trápí je špatné parkování

28. února 2021 ve 21:16

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Radnice nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Barrandov.  

Sběr olejů a tuků v Praze 5

28. února 2021 v 19:31

Praha 5 ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy rozmístila na deseti stanovištích tříděného odpadu nádoby na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností. Pokud se nádoby osvědčí, plánuje jejich rozšíření na více míst.

Druhý březnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

28. února 2021 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na druhý březnový týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Chabr: V realitním portálu hlavního města nyní vidím přidanou hodnotu

27. února 2021 v 18:40

Realitní portál hl. m. Prahy byl spuštěn už v roce 2018. Iniciativa si kladla za cíl především vytvoření přehledné a souborné online platformy, která navíc pomůže zvýšit transparentnost hospodaření s městským majetkem. Do projektu se zapojila i řada městských částí a příspěvkových organizací, a...

Začátkem března nepoteče voda v ulicích Libně

25. února 2021 v 10:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Úpravy severní části Roztylského náměstí přinesou workoutové sportoviště

24. února 2021 ve 22:39

Praha 4 letos chystá několik investic do veřejného prostranství, informoval mluvčí městské části Jiří Bigas.

Další články
Nahoru