dnes
Středa - polojasno
23°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
22°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
18°C
Pražský život

Praha 4 zve ženy ke kulatému stolu

Pokud jste na rodičovské nebo mateřské dovolené a nechcete přijít o pracovní příležitosti, můžete se zapojit do projektu podporující pracující ženy. Projekt je rozdělen do čtyř sezení, začíná se 9. září. Praha 4 na něm spolupracuje s organizací Business & Professional Women CR. Hlavním z cílů projektu  je podpora žen v jejich ekonomické nezávislosti. Sezení proběhnou formou kulatého stolu.

„Často se setkáváme s tím, že se ženám na rodičovské dovolené mění priority a kariérní přání. Jejich sebevědomí často utrpí na úkor mateřství ránu neúspěšnosti, trápí je pocit nedocenění, a to se často odráží v neúspěšných pohovorech. Díky sdílení aktuálních informací z pracovního trhu, zkušeností a vzájemné podpory se snažíme ženám posilovat sebevědomí a naučit se nově nabyté kompetence z RD uplatňovat. K tomu jsme vyvinuly úspěšně kopírovanou metodu speed mentoring jež propojuje zkušenosti mentorek (moderátorky diskuzí) a účastnic na vybrané téma”, vysvětluje prezidentka organizace Lenka Šťastná.

Přihlášené účastnice absolvují všechny čtyři kurzy, nebo mohou navštívit pouze vybrané.

9.  9. 2020 – Je čas řešit sama sebe s Lenkou Kouskovou
14. 10. 2020 – S Digi školou vám pracovní vlak neujede, mentorka Kateřina Reichertová
7. 11. 2020 – Mentoringový Den na Equal Pay Day
9. 12. 2020 – Podnikání není práce, ale životní styl s Hankou Kočkovou

Přihlásit se můžete na: www.bpwcr.cz. Letošní podzimní setkání se budou konat na Nuselské radnici (Táborská 500/30) vždy v dopoledních hodinách (9.30 – 11.00 hod). K dispozici bude hlídání dětí.

Podmínkou účasti je trvalý pobyt na Praze 4 a registrace na výše uvedených webových stránkách.

Pokud absolvujete první dvě setkání, budete mít možnost navštívit největší akci pro ženy v ČR – Mentoringový den Equal Pay Day 7. listopadu 2020.

Tento projekt vznikl díky finančnímu přispění městské části Praha 4.
mentoringove-stoly-2020


Kasárna Karlín se rozloučí s létem bojovkou a buřtem

Včera v 09:31

Nádvoří bývalých kasáren v Karlíně vytváří prostor, na který jinde v centru Prahy jen těžko narazíte. Najdete zde dětské hřiště, lehátka pod stromy a žádná auta na dohled. Kulturní centrum, které tu dnes provozuje kavárnu nebo sportoviště, se loučí s letní sezónou a pro rodiče s dětmi si na...

Tři osobnosti převezmou Čestné občanství Prahy 8

Včera v 07:40

Obřadní síň Libeňského zámku zažije 29. září výjimečnou událost – udílení Čestných občanství Prahy 8. Slavnostní udílení čestných občanství v Praze 8 již pošesté. Ocenění Čestný občan Prahy 8 převezmou Doc. MUDr. Iva Holmerová, Ph.D., zakládající ředitelka Gerontologického centra v Praze 8, Plk....

Dožínky na Andělu

21. září 2020 v 10:05

Oslava úrody, přírody, dozrávajícího ovoce a lesních plodů, Dožínky, se konají ve středu 23. září na pěší zóně Anděl.

Muzika s pěnou

20. září 2020 ve 20:03

Praha 8 zve v sobotu 10. října od 14 hodin na dvůr Libeňského zámku, kde se koná hudebně společenské setkání Muzika s pěnou.

Komentovaná procházka Prahou 6: Z Ořechovky k baroknímu opevnění

19. září 2020 ve 22:19

Procházka s Prahou 6 s průvodkyní Hedvikou Čenkovou provede družstevní zástavbou pro státní zaměstnance a úředníky, kolem bývalé Masarykovy parcely a poté ulicí do míst, kde bývala cihelna Panenská. 

Svatováclavský pochod v Praze 13

19. září 2020 ve 21:49

Praha 13 společně se Střediskem sociálních služeb zvou v pátek 25. září nejen seniory na již tradiční Svatováclavský pochod. Startuje se v 10 hodin od Střediska sociálních služeb Prahy 13.

V Suchdole a Uhříněvsi nepoteče příští týden voda

18. září 2020 ve 20:56

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Sobota: Odpoledne v Praze 15

18. září 2020 v 18:46

Odpoledne plné zábavy, sportovních a uměleckých výkonů s mnohými atrakcemi, workshopy a překvapení.

Měsíc zdravé Šestky: Vyzkoušejte zdarma, co vás baví

18. září 2020 v 11:09

Akce Měsíc zdravé Šestky umožňuje dětem i dospělým vyzkoušet zdarma nejrůznější aktivity, kterými lze trávit volný čas. Praha 6 ve spolupráci s více než 35 volnočasovými organizacemi na území šesté městské části připravila program na celý měsíc.

Další články
Nahoru