Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.

Praha 4 zve na Branický knižní Malotrh 2024

Druhý ročník knižního Malotrhu se koná v sobotu 8. června. Setkáte se s nejnovějšími knihami, autory a připraven je doprovodný program.

Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí (náměstíčko a okolí).

Můžete si nakoupit skvělé knihy, dát si báječné jídlo, zaposlouchat se do autorských čtení nebo tančit se sklenkou prosecca v ruce. Přijďte si užít pohodovou letní akci na periferii centra Prahy.

Festival navazuje na 1. ročník, který se konal v minulém roce a pořadatelé slibují, že i letos se budou snažit a připraví program, který uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky. Kromě toho, že festival bude nabízet skvělou atmosféru pro milovníky knih, bude také ideálním místem pro setkání se známými influencery a diskutování o literatuře.

Doprovodný program – stage
11:00 STARTUJEME S BUBENÍKY – nechte se unést zvuky bubnů a přijďte za námi na malotrh. Karolína Kuželková a Jan Kuželka – dcera & otec 2KUŽELKY – vás přivedou za zvuku bubnů na malotrh.
11:30 JAK ZALOŽIT NAKLADATELSTVÍ? Nové nakladatelství MERIDIONE na BKM i na světě. Povídání o slastech a strastech založení nakladatelství, autorské čtení a představení nakladatelství, které vzniklo v Braníku.
12:00 KNIŽNÍ STAND-UP nevěříte, že to existuje? Existuje! Zapojte se i Vy – stand-up bude interaktivní. Marek Muller a jeho kniha “Zefkovo probuzení”.
12:45 představení KNIHY, bez které nemůžete existovat – nakladatelství BRÁZDA.
13:00 KNIŽNÍ PODCAST LIVE! Natáčení knižního podcastu přímo na ulici – knihy, které stojí za to + co s sebou na dovolenou www.liternitlachani.cz (Kateřina Benešová a Ondřej Cupal)
13:40 představení KNIHY, bez které nemůžete existovat – vybrané nakladatelství.
14:00 KONCERT – KAROLÍNA SOUKUPOVÁ & Police Symphony
14:45 představení KNIŽNÍ NOVINKY – nakladatelství KHER
15:00 ROZHOVOR – ONDŘEJ KUNDRA a Magnesia Litera rozhovory (přivítejme ALENOU MACHONINOVOU “kniha roku Magnesia Litera” a ALEXEJE SEVRUKA nominovaný na „Luxor Litera za prózu“)
15:45 představení KNIHY, bez které nemůžete existovat nakladatelství JAN MELVIL PUBLISHING
16:00 KONCERT Lenky Dusilové – jedna z největších zpěvaček dneška vystoupí na BKM.
16:50 KŘEST KNIHY – “Vítek, Křupadlo a Kostižrout”…příběh, o jehož průběhu i konci rozhodneš ty! autorka Lucie Němcová je dokonce z blízkého Podolí!
17:00 AUTORSKÉ ČTENÍ + krátký rozhovor PAVLÍNA SAUDKOVÁ – „Hovory s terapeuty“, „Deník tvrdohlavého režiséra“ a „Síla stylu“. Novinářku, spisovatelku, nadšenou fotografku a chodkyni na dálkové trasy asi není potřeba více představovat.
17:40 Dj – Djka z DDR Femmale Fatal DJ aus Wrsowic * ŽENA ZA PULTEM * Lokální taneční soustrojí bez limitu a k garance…a hrajeme až do 19:00!

Doprovodný program – mimo stage + dětský stan
13:30 ČTECÍ BABIČKA z Elpidy
14:00 WORKSHOP pro děti 2VEVERKY – “JAK VZNIKÁ KNIHA”
Knížka se neobejde bez autora, ale než rukopis doputuje od autorky ke čtenáři, projde rukama celé řady profesí. Co všechno musí zařídit nakladatelství? Kdo opravuje chyby? Proč se při úpravě knih používá pojem sazba? Jak vypadá tiskový arch a co je štoček? Proč potřebujeme dobré knihkupce? Tohle všechno se dozvíte a ještě si vyzkoušíte ušít vlastní knížku. Populární workshop od 2Veverky přímo na festivalu!
15:30 ČTECÍ BABIČKA z Elpidy
16:00 WORKSHOP pro děti i dospělé 2VEVERKY – “JAK VZNIKÁ KNIHA” Vol 2

 


Autor: Cen

Praha 10: Letní scéna na Skalce

Včera ve 21:19

V parčíku u Aldašínské sev rámci Letní scény Prahy 10 můžete těšit na hudbu a divadlo pro děti. 

Eseje o vědomí nabídnou pět úhlů pohledu

Včera ve 14:25

Soubor Esejů o vědomí s podtitulem Směrem k umělé inteligenci editorů Vladimíra Maříka, Taťány Maříkové a Miroslava Svítka pokřtila na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová. Kniha, která vyplňuje jistý dluh na českém knižním trhu, se...

V Praze 14 se bude opět malovat na chodník

Včera v 10:29

Tradiční malování na chodníku se bude konat v pátek 28. června od 9 do 11:30 hodin před Základní školou Bratří Venclíků na Černém Mostě.

Praha 2: Koncerty na Bastionu pokračují i v druhém pololetí

Včera v 08:53

Cyklus Hudba na hradbách na Bastionu věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě zve na další koncerty.

Komentovaná vycházka: Malešice v minulosti i současnosti

Včera v 08:11

Na vycházce v úterý 25. června od 17 hodin návštěvníci poznají historii této části Prahy 10 a zároveň se seznámí s osobnostmi, jejichž životní dráha je s Malešicemi spojena: s rodinou Malešických z Černožic, s Janem Milíčem z Kroměříže, s hrabaty Vratislavů z Mitrovic, komorním radou a...

Praha 6: Hanspaulský festival

Včera v 07:15

V neděli 23. června opět pod Hanspaulským zámečkem zazní hudba.

Praha 10: Divadlo v Heroldových sadech

Včera v 06:04

Divadlo Buchty a loutky a Divadlo Aleše Bílka. Děti se mohou tento týden v rámci Letní scény Prahy 10 těšit na pohádky

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Praha 14 zve na Den nejen pro seniory

17. června 2024 ve 20:37

Akce se v Praze 14 koná v sobotu 22. června od 14 hodin v H55.

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

innogy koprodukovala už 100 filmů, v Karlových Varech se představí tři

17. června 2024 v 16:13

Už 100 koprodukovaných hraných i dokumentárních filmů a energetická firma innogy nadále pokračuje v podpoře české kinematografie. Desítky milionů diváků a více než šest desítek Českých lvů, i to je vizitka projektu „energie českého filmu“. Nyní innogy přichází s další novinkou v podobě rozšíření...

Startuje letní kino na Pragovce. Sezónu zahájí filmem Daaaaaalí!

17. června 2024 ve 13:37

V úterý 18. června zahájí Pragovka Gallery sedmou sezónu letního kina filmem Quentina Dupieuxe Daaaaaalí! Každé úterý po setmění bude Pragovka opět patřit filmům.

Další krátké zprávy
Nahoru