Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 4 zvažuje výstavbu dvou parkovacích domů
Parkovací dům. Ilustrační foto: archiv

Praha 4 zvažuje výstavbu dvou parkovacích domů

Ve čtvrté městské části by v následujících letech mohly vzniknout dva parkovací domy. Jeden v ulici Štúrova, druhý v ulici Novodvorská, oba na místě současných parkovišť. Server Pražský patriot o tom informovali představitelé vedení Prahy 4.

Jeden parkovací dům by mohl stát v ulici Štúrova, vedle křižovatky s ulicí Zálesí. Na místě, kde je nyní parkoviště. Druhý v ulici Novodvorská vedle supermarketu Albert, tedy na místě, kde je v současnosti také parkoviště.

Podle plánů Prahy 4 by se nejednalo o vysoké a megalomanské stavby, ale parkoviště dle současných trendů, tedy maximálně se čtyřmi parkovacími podlažími, z nichž jedno by bylo polozapuštěné.

V rozpočtu na rok 2024 by mělo být alokováno zhruba devět milionů korun na studii proveditelnosti a projektovou dokumentaci.

„Musíme být obezřetní v kalkulaci nákladů a ve financování projektu, aby si pronájem těchto parkovacích míst mohli místní lidé dovolit. Protože cílem je zlepšit parkování na sídlištích,“ podotkl starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS). 

„Uvažujeme o tom, že část parkovacích míst by byla určena pro dlouhodobý pronájem a část pro časově omezené parkování,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).

Podle Kubína je městská část na začátku přípravy projektu, ale počítá se s tím, že v určité fázi bude do tohoto procesu zapojena veřejnost. „Rádi bychom postavili aspoň jeden z parkovacích domů a zahájili výstavbu do konce roku 2026,“ dodal starosta Praha 4.


Autor: Jan Puci

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

Včera ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Nákladní auto strhlo trolej na Výtoni, tramvajová doprava byla přerušena

22. listopadu 2023 v 09:34 | Aktualizováno v 11:40

Mezi zastávkami Palackého náměstí a Výtoň a mezi Albertovem a Podolskou vodárnou dnes ráno a dopoledne nejezdily tramvaje, spoje na linkách 2, 3, 7, 17 a 21 jezdily odklonem. Bylo to kvůli stržené troleji na Výtoni pod železničním mostem. Strhlo ji nákladní auto s bagrem na korbě. Předpoklad...

Další články
Nahoru