Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 zvažuje výstavbu dvou parkovacích domů
Parkovací dům. Ilustrační foto: archiv

Praha 4 zvažuje výstavbu dvou parkovacích domů

Ve čtvrté městské části by v následujících letech mohly vzniknout dva parkovací domy. Jeden v ulici Štúrova, druhý v ulici Novodvorská, oba na místě současných parkovišť. Server Pražský patriot o tom informovali představitelé vedení Prahy 4.

Jeden parkovací dům by mohl stát v ulici Štúrova, vedle křižovatky s ulicí Zálesí. Na místě, kde je nyní parkoviště. Druhý v ulici Novodvorská vedle supermarketu Albert, tedy na místě, kde je v současnosti také parkoviště.

Podle plánů Prahy 4 by se nejednalo o vysoké a megalomanské stavby, ale parkoviště dle současných trendů, tedy maximálně se čtyřmi parkovacími podlažími, z nichž jedno by bylo polozapuštěné.

V rozpočtu na rok 2024 by mělo být alokováno zhruba devět milionů korun na studii proveditelnosti a projektovou dokumentaci.

„Musíme být obezřetní v kalkulaci nákladů a ve financování projektu, aby si pronájem těchto parkovacích míst mohli místní lidé dovolit. Protože cílem je zlepšit parkování na sídlištích,“ podotkl starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS). 

„Uvažujeme o tom, že část parkovacích míst by byla určena pro dlouhodobý pronájem a část pro časově omezené parkování,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).

Podle Kubína je městská část na začátku přípravy projektu, ale počítá se s tím, že v určité fázi bude do tohoto procesu zapojena veřejnost. „Rádi bychom postavili aspoň jeden z parkovacích domů a zahájili výstavbu do konce roku 2026,“ dodal starosta Praha 4.


Autor: Jan Puci

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru