Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 4 zvažuje výstavbu dvou parkovacích domů
Parkovací dům. Ilustrační foto: archiv

Praha 4 zvažuje výstavbu dvou parkovacích domů

Ve čtvrté městské části by v následujících letech mohly vzniknout dva parkovací domy. Jeden v ulici Štúrova, druhý v ulici Novodvorská, oba na místě současných parkovišť. Server Pražský patriot o tom informovali představitelé vedení Prahy 4.

Jeden parkovací dům by mohl stát v ulici Štúrova, vedle křižovatky s ulicí Zálesí. Na místě, kde je nyní parkoviště. Druhý v ulici Novodvorská vedle supermarketu Albert, tedy na místě, kde je v současnosti také parkoviště.

Podle plánů Prahy 4 by se nejednalo o vysoké a megalomanské stavby, ale parkoviště dle současných trendů, tedy maximálně se čtyřmi parkovacími podlažími, z nichž jedno by bylo polozapuštěné.

V rozpočtu na rok 2024 by mělo být alokováno zhruba devět milionů korun na studii proveditelnosti a projektovou dokumentaci.

„Musíme být obezřetní v kalkulaci nákladů a ve financování projektu, aby si pronájem těchto parkovacích míst mohli místní lidé dovolit. Protože cílem je zlepšit parkování na sídlištích,“ podotkl starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS). 

„Uvažujeme o tom, že část parkovacích míst by byla určena pro dlouhodobý pronájem a část pro časově omezené parkování,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).

Podle Kubína je městská část na začátku přípravy projektu, ale počítá se s tím, že v určité fázi bude do tohoto procesu zapojena veřejnost. „Rádi bychom postavili aspoň jeden z parkovacích domů a zahájili výstavbu do konce roku 2026,“ dodal starosta Praha 4.


Autor: Jan Puci

Skončila další etapa obnovy Střediska údržby Praha Jih

Dnes v 11:14

Před změnou jízdních řádů byla v uplynulých dnech dokončena a do užívání předána další etapa obnovy areálu Střediska údržby Praha Jih. Cílem je zajistit další rozvoj a dlouhodobě spolehlivý provoz celého areálu, ve kterém se provádí údržba regionálních i dálkových vlaků. ...

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Další články
Nahoru