dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Zpravodajství

Praha 4 zrekonstruovala další dětské hřiště

Praha 4 má čtvrtka další moderní hřiště pro děti od 3 do 15 let. Dětské hřiště Nad Vinným potokem bylo rekonstruováno nákladem 3 860 000 korun včetně DPH. Rekonstrukce začala na podzim 2013, dokončena byla letos na jaře a v jejím průběhu byly kompletně vyměněny všechny herní prvky.

„Těší mne, že můžeme našim obyvatelům předat další moderní a hlavně bezpečné dětské hřiště,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Každoročně investujeme nemalé prostředky do oprav a rekonstrukcí těchto hřišť, protože nám záleží na tom, aby si děti hrály na místech vybavených skutečně bezpečnými herními prvky.“

Původní areál byl nevyhovující, zejména neodpovídal současným bezpečnostním normám, a proto byl několik týdnů před rekonstrukcí uzavřen. Nyní je celý areál navržen tak, aby se zde mohly bezpečně pohybovat a hrát si děti od 3 do 15 let. Sekce pro nejmenší je v horní části, pro starší děti v dolní části hřiště. Do budoucna plánuje městská část Praha 4 instalovat na hřišti další herní prvky, do prázdnin přibude ještě sezení zastíněné pergolou.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru