Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

Naprostá většina návštěvníků oceňuje přírodní, lesní charakter území. Mnozí zdůraznili, že díky určité “divokosti” a omezenému množství “atrakcí” se jedná o klidnou lokalitu. 

Propojení obou kopců
Hlavním problémem je špatná přístupnost a prostupnost mezi oběma kopci. Nejvíce preferenčních hlasů proto získalo přímé pěší propojení Bohdalce s Tyršovým vrchem. Jednoznačně upřednostňovanou možností je propojení obou vrchů mostem nad železnicí. Nezanedbatelná část respondentů by uvítala lepší cestní síť a pestřejší nabídku aktivit pro děti, jediné lesní dětské hřiště na Bohdalci nepovažují respondenti za dostačující.

„Rád bych všem respondentům poděkoval za účast v anketě. Studie, která bude v následujících týdnech s využitím výsledků ankety dokončena, poslouží jako podklad pro jednání s nejdůležitějšími vlastníky v území, Lesy hl. m. Prahy a dalšími městskými institucemi. Cílem je, aby Tyršův vrch a Bohdalec nezůstaly parky celoměstského významu pouze na papíře. Vznikající studie je nástrojem, jak prostřednictvím dlouhodobé vize konzultované s uživateli území tohoto cíle dosáhnout,“ říká radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

Včera v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru