Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Pražské zastupitelstvo v listopadu schválilo převod 15,7 milionu korun ve prospěch Prahy 4. Ta má ve svých zařízeních zhruba 1400 dětí z uprchlických rodin. Hlavní město v tomto projektu hraje roli prostředníka a přerozděluje finance mezi městské části právě v závislosti na počtu umístěných dětí. 

„Ačkoliv byl ze strany hlavního města dán poměrně krátký termín pro odevzdávání žádostí, podařilo se našemu odboru školství získat ve spolupráci s řediteli základních a mateřských škol zpracovat vše včas, a získat tak pro naši městskou část finanční prostředky ve výši 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům. Za to jim patří obrovský dík,“ uvedl místostarosta pro investice a společnosti založené MČ Praha 4 Jan Hušbauer (ANO). 

„Naše školy z programu UNICEF nečerpají poprvé, již před časem využily možnosti získat finanční prostředky na stravování pro děti z ukrajinských rodin, které o tuto pomoc projevily zájem,“ uvedla 1. místostarostka pro školství, národnostní menšiny, rodinnou politiku a vnější vztahy Irena Michalcová (ANO). 

Díky příspěvku budou moci školy, které se do projektu zapojily, pořídit nový nábytek, zajistit potřebný materiál, zlepšit zázemí a nakoupit učebnice a další školní potřeby. 


Autor: red

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru