dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Praha 4 vyzývá pražské zastupitele: navrhněte zákon na ochranu lidí před hlukem
Obyvatelé Spořilova trpí hlukem z dopravy dloudobobě. Foto: archiv SOS Spořilov

Praha 4 vyzývá pražské zastupitele: navrhněte zákon na ochranu lidí před hlukem

I když poslední iniciativa Ministerstva zdravotnictví prolomit ochranu před hlukem a vibracemi prostřednictvím návrhu novelizace zákona o ochraně veřejného zdraví zatím nebyla úspěšná, podle čtvrté městské části je nutné vyvinout účinné úsilí a zabránit těmto snahám i do budoucna.

„Domnívám se, že takové tendence musíme odmítnout a naopak žádat takovou právní úpravu, která dosavadní limity hluku zachová a navíc se soustředí na prevenci nadlimitního zatěžování obydlených území hlukem a vibracemi,“ uvedl starosta Pavel Caldr.

Praha 4 má s nadměrným hlukem negativní zkušenosti, zejména na Novém i Starém Spořilově, podél Spořilovské ulice, Jižní spojky a Severojižní magistrály.

Zastupitelstvo čtvrté městské části proto požádalo Zastupitelstvo hlavního města Prahy, aby využilo právo zákonodárné iniciativy a předložilo Poslanecké sněmovně vlastní návrh zákona, který by upravoval ochranu zdraví Pražanů před nadměrnou zátěží hlukem a vibracemi, zejména zachováním dosavadních limitů hluku, a stanovil podmínky pro zajištění prevence nadlimitního zatěžování obyvatel hlukem a vibracemi.

„Zároveň chceme, aby Zastupitelstvo hlavního města Prahy požádalo, Poslaneckou sněmovnu a Senát Parlamentu České republiky, aby při projednávání jakékoliv novely zákona týkající se ochrany veřejného zdraví nedopustily prolomení dosavadních hlukových limitů,“ dodal starosta Pavel Caldr.


Další články
Nahoru