dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Pražská politika

Praha 4 vyvěsí na radnici vlajku Tibetu

Na budově Úřadu městské části Praha 4 a na historické Nuselské radnici zavlaje v úterý 10. března tibetská vlajka. Je vyjádřením podpory nenásilnému boji Tibeťanů za autonomii a zachování národní identity a součástí celosvětové kampaně „Vlajka pro Tibet“.

„V osmdesátých letech nás demokratický svět podporoval v zápase o lidská práva, naše nynější solidarita s Tibetem je splátkou za tuto pomoc a projevem solidarity k lidem v zemích, které nemají to štěstí žít ve svobodné a demokratické společnosti,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice).

Vyvěšení tibetské vlajky připomíná povstání, které ve Lhase, hlavním městě Tibetu, vypuklo 10. března 1959 a bylo projevem odporu tibetského národa proti okupaci čínským režimem. Kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.

Vyvěšení tibetské vlajky dnes schválila Rada městské části Praha 4.  


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru