dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C

Praha 4 vyhlásila granty na rok 2014

Praha 4 vyhlásila grantové řízení pro rok 2014. Také v příštím roce městská část prostřednictvím grantů podpoří činnost organizací v oblasti sportu, tělovýchovy a využívání volného času dětí a mládeže, v kultuře a umění a v oblasti sociální, zdravotní a životního prostředí. Rada městské části Praha 4 schválila harmonogram, tematické okruhy i zásady pro poskytování grantů z rozpočtu městské části Praha 4.

„Těší mne, že i v příštím roce budeme moci podpořit řadu organizací, které pomáhají sociálně a zdravotně hendikepovaným lidem, lidem se znevýhodněním na trhu práce a seniorům, i kulturní projekty a organizace působící v naší městské části,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Za důležitou považují také podporu rodin, sportu, volnočasových aktivit a vyžívání volného času dětí a mládeže. Výše pomoci bude samozřejmě záviset na tom, jaký rozpočet schválí na rok 2014 Zastupitelstvo městské části Praha 4.“

Granty Prahy 4 umožňují lépe vybavit tělocvičny a další zařízení tělovýchovných jednot, podpořit sportovní, kulturní, zájmovou a poznávací činnost jednorázovými a cyklickými akcemi zaměřenými především na děti a mládež, zajistit a snížit cenu pobytu na dětských letních táborech a cenu výcvikových kurzů pro děti. Městská část prostřednictvím grantů opět podpoří celoroční práci kulturních zařízení, spolků a dalších subjektů působících v kultuře a řadu zajímavých kulturních projektů oživujících kulturní život v Praze 4, které by bez pomoci městské části nebylo možné realizovat.

Poprvé je v rámci grantového řízení pro rok 2014 samostatně vyčleněno téma podpora rodinné politiky. Granty jsou v tomto případě určeny na podporu občanských sdružení, která připravují volnočasové aktivity pro celé rodiny, rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené a podporu podnikatelských subjektů, které vytvářejí vhodné prostředí pro rodiny s dětmi, například restaurace s dětskými koutky, přebalovacím pultem a vhodnou provozní dobou. Praha 4 podpoří také organizace, které poskytují ochranu dětí ohrožených sociálním vyloučením. 

„Je to výraz pozornosti, kterou městská část trvale věnuje rodinám,“ uvedl starosta Pavel Caldr.


Praha chce koupit pozemky ve Zličíně a Sobíně

Dnes v 19:41

Rada Prahy předloží zastupitelstvu města na zasedání 25. ledna ke schválení návrh na úplatné nabytí pozemků do vlastnictví hl. m. Prahy o celkové výměře 45 065 m2 v katastrálních územích Sobín a Zličín. Sjednaná cena činí celkem 2 665 800 Kč, tj....

Noční uzavření Bubenečského tunelu

Dnes ve 12:44

Od 20. ledna od 23 hodin do 21. ledna do 5 hodin bude kvůli pravidelné údržbě a kontrole technologie tunel uzavřen.

Hromadná nehoda zastavila Pražský okruh

Dnes v 11:49

Osm aut zastavilo dnes ráno Pražský okruh u křížení s dálnicí D5 směrem na Ruzyň. Srážka se obešla bez zranění.

Pohonné hmoty v Praze zdražily v průměru o více než dvacetník

Dnes v 11:26

Natural 95 zdražil o 29 haléřů na 31,41 koruny za litr, nafta se prodává v průměru za 30,45 Kč/l, což je o 21 haléřů více než minulou středu.

Zachraňme ženy. Černý protest na Palackého náměstí

Dnes v 09:56

Dnes v 18:30 proběhne na Palackého náměstí Černý protest, který se staví na odpor proti tendencím zpřísňovat potratovou legislativu v Polsku. Akci svolávají Poláci žijící v Praze ve spolupráci s pražskými radikálně levicovými kolektivy. Název Černý protest odkazuje na protesty z roku 2016, kdy se...

Galerie na Miladě zve na Imrvére

Dnes v 09:44

Dnes, 18. ledna, se v 16:30 hodin v Galerii na Miladě koná vernisáž výstavy printů Elišky Havlíkové pod názvem „Imrvére“.

Mistr světa v dámě vyzve deset soupeřů z řad zrakově postižených žáků současně

Dnes v 07:44

Klání ve hře dámy, které během návštěvy Prahy odehraje úřadující mistr světa v mezinárodní dámě Alexander Shvartsman, se koná dnes od 14 hodin.

V sobotu na Letnou: Největší Koulovačka v Praze!

Dnes v 07:26

Vezměte helmu, brýle, rukavice. Na Letné se v sobotu 20. ledna budete koulovat. Pro zájemce o tuto zimní zábavu organizátoři navezou sníh z Krkonoš, koulovačka začne ve 14 hodin a je zdarma.

Primátorka Krnáčová se setkala s novým americkým velvyslancem a starostou Palerma

Včera v 19:32

Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová (ANO) se včera setkala s novým velvyslancem USA, Jeho Excelencí tephenem B. Kingem, a také se starostou města Palermo Leolucou Orlandem.

Do kolejiště na Hradčanské spadl muž, utrpěl vážné poranění hlavy

Včera v 15:56

Pád muže dnes na dvě hodiny přerušil provoz metra linky A. Na místě zasahovali vedle policie i hasiči a záchranáři, kteří muže odvezli do nemocnice.

Vyrazte v sobotu s Masarykem do světa

Včera v 11:46

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 20. ledna od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, jak se cestovalo před více než sto lety. Doprovodný program k výstavě Fenomén Masaryk nabízí i možnost vyzkoušet si...

Dominik Duka požehnal Petru Prokopu Siostrzonkovi

Včera v 11:37

Baziliku svaté Markéty v Břevnově navštívila minulý týden velká řada významných hostí v čele s kardinálem Dominikem Dukou, který požehnal novému, v řadě už 61. arciopatu břevnovského klášterera, Petru Prokopu Siostrzonkovi.

Nevíte kam na výlet, všude už jste byli? V Praze 6 startuje Tripper

Včera v 11:15

V pondělí 22. ledna startuje v Praze 6 dobrodružná hra Tripper.cz, při které znáte start, ovšem k cíli se musíte probojovat.

Další krátké zprávy
Nahoru