Dnes Sobota - jasno 26°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 25°C
Sobota 13. 8. 2022
Svátek má Alena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 4 vyhlásila dotační programy pro rok 2022

Praha 4 dlouhodobě podporuje fyzické osoby a nestátní neziskové organizace, které systematicky pečují o obyvatele městské části, nebo svou činností přispívají k prevenci bezpečnosti a sociálně patologických jevů a integraci národnostních menšin, pomáhají rozvíjet volnočasové a jiné aktivity obyvatel Prahy 4. Na jejich činnost jim přispěje také v příštím roce.

Od 5. do 18. ledna 2022 mohou zájemci podávat žádosti o dotační podporu projektů, a to v následujících oblastech: ve sportovních a tělovýchovných aktivitách; v kulturní a spolkové činnosti; bezpečnosti dětí a mládeže, v oblasti rizikového chování dětí a mládeže a na podporu organizací zabývajících se snižováním rizik v oblasti protidrogové problematiky; v sociální a zdravotní oblasti; v oblasti rodinné politiky a integrace cizinců a národnostních menšin a také v oblasti životního prostředí.

„Věřím, že zájem o podporu projektů bude ještě větší než v uplynulých ročnících a že žadatelé přivítají naši novinku – elektronické podání a zpracování žádostí, které sníží jejich administrativní zátěž. Všem projektům držím palce,“ uvedl radní Jan Hušbauer (ANO 2011), který má dotace na starost. Výsledky dotačního řízení by měly být známy do 30. dubna 2022.

Podrobné informace k dotačnímu řízení, včetně konkrétních podmínek, naleznete na internetové stránce www.praha4.cz.


Autor: TZ, red

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Další články
Nahoru