Dnes Čtvrtek - polojasno 23°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 vybuduje parkovací místa a upraví přechody
Parkování v Praze 4. Foto: Jan Puci

Praha 4 vybuduje parkovací místa a upraví přechody

Jaké velké opravy komunikací, které přinesou omezení, jsou na letošek plánovány na území Prahy 4? Bude městská část zajištovat opravy chodníků? Podrobnosti sdělil radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).  

Největší je oprava Barrandovského mostu a pokládka tichého asfaltu na ulici 5. května. Je dokončována oprava Hornokrčské a ve druhém pololetí bude dokončena rekonstrukce ulice Jitřní. „Také nás ve druhé polovině roku čeká souvislá údržba na ulici Budějovická u stanice metra Kačerov,“ sdělil radní. Vozovka dostane nový asfalt. 

Uvedené projekty platí hlavní město, nicméně Praha 4 chystá na letošek i vlastní investice. „Podél ulice Ružinovská a Severní I. vybudujeme nová parkovací místa. Opravíme taky povrch takzvaného plácku Kaštanka na Kačerově,“ řekl.

Praha 4 bude provádět z vlastních prostředků i opravy chodníků. „První várka oprav připravených v loňském roce už je v realizaci. Opravy chodníků detekované po zimě pak proběhnou v druhé polovině roku. Podotýkám, že ve většině případů opravujeme z vlastních zdrojů i chodníky patřící hlavního města, protože jimi prováděná údržba je z našeho pohledu nedostatečná,“ řekl Míth. 

Letos bude upraven rizikový přechod ulice Táborská u Nuselské radnice a přilehlý přechod v Sezimově ulici. Stavebních úprav se dočká přechod u Jedličkova ústavu a nové přechody vzniknou i v Braníku v ulici Ke Krči. 

Celkově by v letošním roce mělo jít podle Mítha do oprav komunikací a budování parkovacích míst a bezbariérových přechodů z prostředků Prahy 4 více než 30 milionů korun.

 


Autor: Jan Puci

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Setkání veřejnosti k plánovaným změnám křižovatky Táborská a Sezimova

13. května 2024 v 08:03

Praha 4 zve obyvatele na veřejné setkání k plánovaným změnám na křižovatce ulic Táborská a Sezimova. Dlouholetým problémem je zde přechod u základní školy, místo je nepřehledné a rizikové.

Uzavření Lednické ulice

11. května 2024 v 10:54

V termínu od 13. do 22. května bude obousměrně uzavřena Lednická ulice v úseku mezi nádražím Kyje a Morušovou ulicí. V celém úseku se bude opravovat povrch vozovky a mostní konstrukce.

Další články
Nahoru