dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Praha 4 vybudovala za milion dětské hřiště na odlehlém místě, dnes je z něj psí záchod
Na dřívě honosném hřišti je dnes už jen pískoviště a houpačka. Foto: PP

Praha 4 vybudovala za milion dětské hřiště na odlehlém místě, dnes je z něj psí záchod

Postavit dětské hřiště, to je dobrá vábnička na voliče. Politici to dělali před rokem 1989, po revoluci, v nedávné minulosti, dělají to i v současnosti. Občas se pak stane, že hřiště postaví na nevhodném místě, na které rodiče z různých důvodů nechtějí chodit. Anebo je chuť přejde po té, co si místo kvůli jeho odlehlosti oblíbí bezdomovci, opilci či drogově závislí. Anebo pejskaři. Takovým případem je hřiště pod Branickou skálou.
branik-hriste-nahled

Takto vypadalo hřiště před třemi lety. Všechny tyto větší hrací prvky už zmizely.

Radnice Prahy 4 ho za téměř milion vybudovala před deseti lety. Velkoryse pojaté hřiště mělo řadu hracích prvků. Objevilo se však dost kritiků, kteří poukazovali na poměrnou odlehlost místa. Je sice jen pár desítek metrů od rušné Modřanské ulice, ale oddělují ho poměrně husté keře. Místo bylo vždy poměrně opuštěně, už na první pohled nevyvolává pocit nějakého extra bezpečí.

Úřad přesto výběr místa pro hřiště vždy hájil. Při založení, když se objevily problémy a hájí ho i dnes. „V době, kdy bylo hřiště vybudováno, patřilo k oblíbeným a často navštěvovaným,“ uvedl mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Vzhledem k relativní opuštěnosti lokality bylo nasnadě, že se hřiště stane útočištěm vandalů a bezdomovců. Přeci jen, pospat si na pískové pláži v domečku, to bylo docela slušné lákadlo. Na hřiště vyrazila občas vyrazil nějaký rodič neseznámený s místními poměry, jinak zde bývalo pusto.

Herní prvky byly vandaly postupně poničeny. Radnice je v tichosti nechala z hřiště odvézt a za desítky tisíc zlikvidovat. Městská část hřiště, na kterém zbyly jen lavičky a pískoviště, dál provozuje.

Podle mluvčího Bigase je na hřišti vyměňován písek a prováděna základní údržba okolních ploch zeleně. Jelikož byl při likvidaci prvků odvezen i plot, pískoviště se stalo záchodem pro miláčky některých neohleduplných pejskařů. V pískovišti je tak víc stop psích, než lidských.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru