dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražský život

Praha 4 vybrala plochy pro volný pohyb psů

Rada městské části Praha 4 vyslovila souhlas s přijetím obecně závazné vyhlášky, která má stanovit pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství. Vybrala plochy v Praze 4 určené pro volný pohyb psů a plochy s úplným zákazem vstupu psů. V městské části Praha 4 by mělo být 51 ploch pro volný pohyb psů, na 8 plochách by měl být stanoven zákaz pro jejich vstup.

Praha 4 rovněž navrhla několik důležitých změn do magistrátního návrhu vyhlášky. Navrhuje vybudování zábran kolem ploch v okolí komunikací, aby nedošlo ke střetu psa s automobilem.

Souhlasí s ustanovením, které má zabránit vstupu psů na cyklostezky a tím střetům psů s cyklisty, ale doporučuje zlegalizovat s přihlédnutím k zajištění bezpečnosti přechod psů s doprovodem přes cyklostezky. Naopak požaduje ustanovení, které zabrání vstupu psů na pietní místa, což návrh vůbec neupravoval.

„Tuto vyhlášku potřebujeme, protože v minulosti na území naší městské části došlo k případům pokousání dětí i dospělých i k napadení jiných psů nebo třeba ke srážkám psů s cyklisty,“ uvedl radní pro bezpečnost Zdeněk Pokorný (bez PP).

„Vyhláška by měla definovat chování majitelů psů tak, aby k takovým situacím do budoucna nedocházelo. Na druhou stranu umožní majitelům své psy pouštět na zelných plochách, které budou vyhláškou definovány, což podle platné legislativy možné není,“ dodal.

„Hlavní město Praha doposud nepřijalo právní předpis, který by upravoval pravidla pro volný pohyb psů. Přitom podobnu vyhlášku již má v České republice téměř 600 měst a obcí,“ sdělil tiskový mluvčí čtvrté městské části Jiří Bigas.


Další články
Nahoru