Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha 4 varuje před podvodníky

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Podomní prodejci se snaží pod těmto záminkami získat pozornost lidí a poté jim vnutit zboží či službu, které nepotřebují, anebo může dokonce jít o tipaře, kteří pro vykradače bytů vytipovávají byty, které lze snadno vykrást.

„Nepouštějte nikoho do domu nebo dokonce do bytu, nevěřte tomu, že je posílá vaše družstvo či společenství vlastníků jednotek, o tom byste byli určitě předem informování,“ upozorňuje členka zastupitelstva a předsedkyně Výboru pro bezpečnost městské části Praha 4 Lucie Michková (ODS).

„Chraňte svůj majetek, ale i majetek vašich sousedů. Pokud u vás bude někdo zvonit a domáhat se vpuštění do domu, upozorněte ho, že okamžitě zavoláte linku 156 nebo 158 (Městskou policii hl. m. Prahy nebo Policii ČR)," dodává Michková.Podomní prodej je v hlavním městě Praze nařízením č. 8/2015 Sb. hl. m. Prahy od dubna 2016 zakázán.

Autor: TZ, red

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru