Dnes Pondělí - snih 0°C
Zítra Úterý - snih 0°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 4 varuje před podvodníky

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Podomní prodejci se snaží pod těmto záminkami získat pozornost lidí a poté jim vnutit zboží či službu, které nepotřebují, anebo může dokonce jít o tipaře, kteří pro vykradače bytů vytipovávají byty, které lze snadno vykrást.

„Nepouštějte nikoho do domu nebo dokonce do bytu, nevěřte tomu, že je posílá vaše družstvo či společenství vlastníků jednotek, o tom byste byli určitě předem informování,“ upozorňuje členka zastupitelstva a předsedkyně Výboru pro bezpečnost městské části Praha 4 Lucie Michková (ODS).

„Chraňte svůj majetek, ale i majetek vašich sousedů. Pokud u vás bude někdo zvonit a domáhat se vpuštění do domu, upozorněte ho, že okamžitě zavoláte linku 156 nebo 158 (Městskou policii hl. m. Prahy nebo Policii ČR)," dodává Michková.Podomní prodej je v hlavním městě Praze nařízením č. 8/2015 Sb. hl. m. Prahy od dubna 2016 zakázán.

Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

Dnes ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Včera ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru