Dnes Úterý - obcasny-dest 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 24. 5. 2022
Svátek má Jana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 4 varuje před podvodníky

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Podomní prodejci se snaží pod těmto záminkami získat pozornost lidí a poté jim vnutit zboží či službu, které nepotřebují, anebo může dokonce jít o tipaře, kteří pro vykradače bytů vytipovávají byty, které lze snadno vykrást.

„Nepouštějte nikoho do domu nebo dokonce do bytu, nevěřte tomu, že je posílá vaše družstvo či společenství vlastníků jednotek, o tom byste byli určitě předem informování,“ upozorňuje členka zastupitelstva a předsedkyně Výboru pro bezpečnost městské části Praha 4 Lucie Michková (ODS).

„Chraňte svůj majetek, ale i majetek vašich sousedů. Pokud u vás bude někdo zvonit a domáhat se vpuštění do domu, upozorněte ho, že okamžitě zavoláte linku 156 nebo 158 (Městskou policii hl. m. Prahy nebo Policii ČR)," dodává Michková.Podomní prodej je v hlavním městě Praze nařízením č. 8/2015 Sb. hl. m. Prahy od dubna 2016 zakázán.

Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Další články
Nahoru