Dnes Úterý - polojasno 4°C
Zítra Středa - prehanky-dest 6°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha 4 valorizuje nájemné, výše odpovídá polovině roční míry inflace

Praha 4 uplatní pro letošní rok valorizaci nájemného za pronájem majetku ve vlastnictví metropole, svěřeného čtvrté městské části, ve výši 7,55 procenta. To odpovídá polovině roční míry inflace oficiálně vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022. Rozhodla o tom dnes Rada městské části Praha 4.

„V Praze 4 jsme v uplynulých dvou letech nájemné nevalorizovali,“ uvedl místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09). „V souvislosti s pandemií nemoci covid-19 jsme chtěli snížit ekonomický dopad krizových opatření vlády na nájemce nemovitostí, a tak pomoci obyvatelům a podnikatelům v době snížení nebo dokonce výpadku jejich příjmů překonat nelehkou situaci,“ pokračoval. 

Český statistický úřad vyhlásil roční míru inflace za rok 2022 ve výši 15,1 procenta. Valorizace uplatněná městskou částí Praha 4 pro letošní rok je ale ve výši jedné poloviny roční míry vyhlášené inflace. 

„V současné době vzhledem k razantnímu zvýšení cen materiálu a stavebních prací na trhu a současně pro zachování alespoň minimálního financování oprav a investic nemovitostí a jejich průběžné údržby je nutné k valorizaci nájmů přistoupit. Protože dobře víme, že náklady nyní rostou všem, rozhodli jsme nevyužít celou míru vyhlášené inflace, ale uplatníme pouze poloviční valorizaci ve výši 7,55 procenta,“ uvedl dále místostarosta Michal Hroza. 

Valorizace bude uplatněna ve všech případech smluvních vztahů, které obsahují ujednání o valorizaci nájemného.


Autor: red

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru