Dnes Středa - zatazeno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 v participaci letos rozdělí tři a půl milionu korun
V rámci participace dojde k opravě veřejného prostoru před ZŠ Horáčkova. Foto: Praha 4

Praha 4 v participaci letos rozdělí tři a půl milionu korun

Praha 4 v letošním roce uhradí z participativního rozpočtu úpravu veřejného prostoru před ZŠ Horáčkova, opraví chodníky v Bernolákově ulici v Krči a u zastávky Spořilov a opraví existující stezky a vybuduje nové na sídlišti Novodvorská.

Podněty k realizaci vybrali z návrhů veřejnosti občané hlasováním na webu městské části. Vybrané podněty schválila na svém zasedání ve středu 22. května Rada MČ Praha 4.

Na participativní rozpočtování je letos vyčleněno tři a půl milionu korun a občané vybírali z podnětů podaných ve dvou kategoriích: Regenerace a kultivace veřejného prostoru a Opravy chodníků a komunikací.

Úprava veřejného prostoru před ZŠ Horáčkova
Záměrem je proměnit prostor před školou, kde děti tráví poměrně hodně času, v inspirativní a příjemné místo. Nabídnout dětem i veřejnosti něco jiného než vyasfaltovanou plochu, která je za hranicí životnosti. Úprava tohoto prostoru by mohla být důležitou součástí plánované revitalizace pěší zóny a okolí ulice Pujmanové.

Oprava chodníku, odstranění klepadel a vybudování propojovací spojnice chodníku
V současné době se v Bernolákově ulici, za domem č. p. 1164/1 zde nacházejí již nepoužívaná klepadla na koberce, která brání v plynulém průchodu. Na tento prostor navazuje vyšlapaná pěšina, jenž je hojně využívaná, neboť navazuje na druhé straně silnice k ústí chodníku k zadním panelákům. V tomto místě vede také rozpadlý chodník k místnímu kadeřnictví. Podnět obsahuje odstranění nevyhovujících klepadel, vybudování spojovacího chodníku v místech vyšlapané pěšiny a opravu chodníku k domu 1164/1.

Chodníček k tramvajové zastávce Spořilov
Chodníček a napojení na stávající chodníček k tramvajové zastávce Spořilov. Cestička, která vede přes k tramvajové zastávce Spořilov je hojně využívána. Bohužel její větší část vede po nezpevněné ploše, takže když zaprší, je ta část, která není zpevněná pod vodou nebo velmi rozbahněná. Lidé pak bláto obcházejí a rozšlapávají širší cestu, která je brzy také celá zablácená. Travní porost, který je kolem cestičky, je pak zašlapán.
 

Oprava stávajících stezek a vybudování nových
Současný stav dlážděných stezek pro pěší na Sídlišti Novodvorská je velmi zanedbaný a místy i nebezpečný pro běžnou chůzi. Především pro lidi s kočárky jsou v současné době


Autor: Cen

Praha 2: Koncerty na Bastionu pokračují i v druhém pololetí

Včera v 08:53

Cyklus Hudba na hradbách na Bastionu věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě zve na další koncerty.

Komentovaná vycházka: Malešice v minulosti i současnosti

Včera v 08:11

Na vycházce v úterý 25. června od 17 hodin návštěvníci poznají historii této části Prahy 10 a zároveň se seznámí s osobnostmi, jejichž životní dráha je s Malešicemi spojena: s rodinou Malešických z Černožic, s Janem Milíčem z Kroměříže, s hrabaty Vratislavů z Mitrovic, komorním radou a...

Praha 6: Hanspaulský festival

Včera v 07:15

V neděli 23. června opět pod Hanspaulským zámečkem zazní hudba.

Praha 14 zve na Den nejen pro seniory

17. června 2024 ve 20:37

Akce se v Praze 14 koná v sobotu 22. června od 14 hodin v H55.

Veganské hody

17. června 2024 v 11:44

V parku Na Pankráci se 22. června uskuteční akce s názvem Veganské hody. Od 11 hodin jsou připraveny nejen veganské pokrmy, ale také přednášky či debata majitelů psů o rostlinné stravě.

Letní kino Jezerka: Obrazy pražské periferie

17. června 2024 v 10:53

Spolek Probuďme Nusle přináší ve čtvrtek 20. června první letošní promítání v Altánu. Od 20:20 hodin uvidíte dokumentární film Obrazy pražské periferie, ztvárněným místním umělcem Josefem Císařovským. S mistrem bude po promítání vedena debata.

Praha 14 zprovozní v ulici Bratří Venclíků nový odbor dopravních přestupků

17. června 2024 v 09:42

Dopravní přestupky dosud řešil pražský magistrát, avšak od 1. července je budou mít na starosti radnice. Důvodem změny je novela silničního zákona. Na Praze 14 proto vznikl zcela nový odbor dopravních přestupků, který bude sídlit na adrese Bratří Venclíků 1070/2. Informovala o tom tajemnice ÚMČ...

Džbán Park je letos na větší ploše a s několika změnami

17. června 2024 v 09:11

Od začátku června funguje na jižním břehu vodní nádrže Džbán odpočinková plocha Džbán Park. Oproti loňskému roku nabízí větší plochu pro rekreaci a došlo k několika dalším změnám, které mají přinést více komfortu.

Praha 1 chystá interaktivní mapu občanské vybavenosti

17. června 2024 v 08:58

Praha 1 připravuje interaktivní mapu občanské vybavenosti na území městské části. Digitální online nástroj umožní vyhledávat a zobrazovat informace o konkrétních místech. O podrobnostech v červnovém vydání zpravodajsko-publicistického magazínu Jedna informoval radní Karel Grabein...

V Kolbenově se bude tančit

16. června 2024 ve 14:50

Praha 9 a Škola tance pro všechny zvou na další tančírnu 19. června na plácek u budovy Afi City v Kolbenově ulici.

Zaměstnanci Pragovka Gallery podpořili Fond pomoci zřízený Prahou 9

16. června 2024 v 09:37

Letos na jaře Praha 9 založila Fond pomoci, který lidem v nouzi usnadňuje překonat dočasné obtíže. Fond je financován z veřejných prostředků, od individuálních dárců i dárců z řad společností. Jedním z takových dárců jsou nově i zaměstnanci Pragovka Gallery, kteří mezi s sebou do fondu vybrali...

Pietní akt připomene Josefa Fantu

16. června 2024 v 07:00

Spolek Malostranský hřbitov ve spolupráci se Spolkem Svatobor pořádají ve čtvrtek 20. června od 17 hodin pietní akt u příležitosti 70 let od úmrtí významného českého architekta Josefa Fanty (1856–1954).

Opera lidem na Vyšehradě

16. června 2024 v 06:36

Ve středu 19. června se na Letní scéně Vyšehradu od 14 hodin zdarma odehraje To nejlepší z Prodané nevěsty. Divákům se tím skýtá neobvyklá možnost prožít kouzlo jedné z nejvýznamnějších českých oper v unikátním prostředí.

Bublinky na náplavce v Praze 2

16. června 2024 v 05:14

Frizzante, prosecca a sekty od vinařů na náplavce Rašínova nábřeží v sobotu 22. června. Degustace je doplněna gastronomií a živou hudbou. K tomu všemu taneční show.

Další články
Nahoru