Dnes Úterý - zatazeno 7°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 13. 4. 2021
Svátek má Aleš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 4 spustila PinCity

Platforma PinCity umožňuje obyvatelům prostřednictvím jednoduchého grafického rozhraní lokalizovat a navrhnout si svůj vlastní projekt, který mohou ostatní lidé komentovat a hodnotit, a dát tak radnici najevo, co a kde by mohla zrealizovat, nabídnou či zajistit.

Praha 4 se koncem roku připojila k městům a obcím, které již úspěšně platformu PinCity provozují.

Na přehledné mapě Prahy 4 jsou pomyslně zapíchnuty připínáčky přesně do míst, kde k realizaci veřejné zakázky či projektu buď již došlo, pro jaká místa vznikly nebo vznikají studie (koncepce rozvoje) či do jakých míst radnice plánuje zacílit své investice a komunitní činnost v nejbližší až střednědobé budoucnosti. Uživatel webu může filtrovat projekty ve zmíněném časovém horizontu či podle tematického zaměření (zeleň, kultura, infrastruktura, sociální péče apod.).

„Zároveň radnice může prezentovat obyvatelům prostřednictvím tzv. pinů, česky připínáčků, výsledky své činnosti, co kde pro své obyvatele, žáky, sportovce a děti zrealizovala, čím se právě zabývá nebo co by chtěla zrealizovat ve střednědobém výhledu,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (Ano 2011).

Pro návrhy veřejnosti je v rámci webu určena stejnojmenná záložka, kde po přihlášení mohou zadat a do mapy zapíchnout svůj projektový návrh, v jednoduchém formuláři je prostřednictvím několika parametrů představit a následně jej veřejně publikovat. Ostatní uživatelé webu pak mohou návrh komentovat a dávat mu své preference. Tím rovněž dávají radnici na vědomí, co by jinak městská část složitě zjišťovala v rámci participačních plánování s veřejností pod hlavičkou místní Agendy 21, byť i ty mají své nezastupitelné místo.

Nový web najdete na adrese praha4.pincity.czPraha pronajme byty neziskové organizaci Bona

Včera v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

Včera v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

Včera v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

11. dubna 2021 v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

10. dubna 2021 v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Další články
Nahoru