Dnes Úterý - snih 0°C
Zítra Středa - prehanky-snih 1°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 4 spustila PinCity

Platforma PinCity umožňuje obyvatelům prostřednictvím jednoduchého grafického rozhraní lokalizovat a navrhnout si svůj vlastní projekt, který mohou ostatní lidé komentovat a hodnotit, a dát tak radnici najevo, co a kde by mohla zrealizovat, nabídnou či zajistit.

Praha 4 se koncem roku připojila k městům a obcím, které již úspěšně platformu PinCity provozují.

Na přehledné mapě Prahy 4 jsou pomyslně zapíchnuty připínáčky přesně do míst, kde k realizaci veřejné zakázky či projektu buď již došlo, pro jaká místa vznikly nebo vznikají studie (koncepce rozvoje) či do jakých míst radnice plánuje zacílit své investice a komunitní činnost v nejbližší až střednědobé budoucnosti. Uživatel webu může filtrovat projekty ve zmíněném časovém horizontu či podle tematického zaměření (zeleň, kultura, infrastruktura, sociální péče apod.).

„Zároveň radnice může prezentovat obyvatelům prostřednictvím tzv. pinů, česky připínáčků, výsledky své činnosti, co kde pro své obyvatele, žáky, sportovce a děti zrealizovala, čím se právě zabývá nebo co by chtěla zrealizovat ve střednědobém výhledu,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (Ano 2011).

Pro návrhy veřejnosti je v rámci webu určena stejnojmenná záložka, kde po přihlášení mohou zadat a do mapy zapíchnout svůj projektový návrh, v jednoduchém formuláři je prostřednictvím několika parametrů představit a následně jej veřejně publikovat. Ostatní uživatelé webu pak mohou návrh komentovat a dávat mu své preference. Tím rovněž dávají radnici na vědomí, co by jinak městská část složitě zjišťovala v rámci participačních plánování s veřejností pod hlavičkou místní Agendy 21, byť i ty mají své nezastupitelné místo.

Nový web najdete na adrese praha4.pincity.czZítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

Včera v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

Včera v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru