Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 4 se připojila k zásadám, které by měly zlepšit koordinaci dopravních staveb ve městě
Oprava tramvajové trati na nábřeží Edvarda Beneše. Foto: archiv DPP

Praha 4 se připojila k zásadám, které by měly zlepšit koordinaci dopravních staveb ve městě

Radní Prahy 4 na svém dnešním jednání vyslovili souhlas se Zásadami pro koordinaci a projednávání přípravy záměrů a návrhů pro významné dopravní stavby, dopravní změny a dopravní omezení mezi hlavním městem Prahou, Technickou správou komunikací a městskými částmi. Tento dokument upravuje podmínky pro projednávání záměrů a akcí mezi hlavním městem, jeho organizacemi a městskými částmi. Jeho uvedením do praxe má dojít ke zlepšení koordinace, vzájemné spolupráce a komunikace mezi městskými částmi a hlavním městem. Informoval o tom v tiskové zprávě mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Právě na špatnou komunikaci ze strany hlavního města a jeho organizací si řada městských částí poslední roky stěžuje.

„Praha 4 v minulosti opakovaně požadovala změnu v přístupu hlavního města k městským částem při projednávání návrhů a také při zadávání záměrů,“ uvedl 1. místostarosta pro dopravu finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).

„Byla však při plánování významných dopravních staveb, změn a dopravních omezení opakovaně vynechána či obejita, a ve výsledku tak neměla možnost jakkoliv ovlivnit zadání či realizaci významných akcí na komunikacích na svém území, navíc i v případech, kdy bylo řešení akce v naprostém rozporu s požadavky městské části,“ pokračoval.

To se podle něj děje opakovaně, a nejen v přístupu k Praze 4, ale i k dalším městským částem. Rada Prahy 4 dnes přijala usnesení, kterým se připojila ke společnému postupu většiny městských částí vůči magistrátu.

Svým dalším usnesením stále požaduje, aby nebyla vynechávána a obcházena ze strany magistrátu při přípravě a realizaci záměrů na komunikacích na svém území.

„Krásnou ukázkou obcházení samospráv je naprosto nelogická změna režimu ve vyhrazených pruzích pro autobusy MHD v časech, kdy jezdí minimum autobusů. Tyto zlomyslnosti nikdo s městskými částmi neprojednával, protože dopředu věděl, že s tím nemohou nikdy souhlasit,“ uvedl dále Kovářík.

Podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě) jsou výtky radnic na postup hlavního města neopodstatněné, tento postup zastává dlouhodobě. Podle něj k dostatečné komunikaci ohledně dopravních staveb už při jejich přípravě dochází, městské části jsou včas informovány a u jednotlivých projektů, které se jich týkají, mají možnost podávat připomínky. 

Zásady pro koordinaci a projednávání přípravy záměrů a návrhů pro významné dopravní stavby, dopravní změny a dopravní omezení mezi hlavním městem, Technickou správou komunikací hl. m. Prahy a městskými částmi chválilo svým usnesením pražské zastupitelstvo.

„Vzhledem k tomu, že Zásady v této podobě napravují uvedené nedostatky v komunikaci a zavazují hlavní město k projednávání a přípravě akcí v dopravě s městskými částmi a také významně naplňují požadavky městské části Praha 4, Rada MČ Praha 4 se zásadami vyslovila souhlas,“ dodal místostarosta.

Zásady ještě projedná na svém nejbližším zasedání 2. března zastupitelstvo Prahy 4.


Autor: puc

Komrsková: V jednáních o složení pražské koalice se posunujeme správným směrem

2. února 2023 v 19:59

Oceňujeme, že koalice SPOLU si vyřešila svoje interní domácí úkoly, podle jejich volebního výsledku. Nestojíme na místě ale ani v otázkách programových priorit koalice, tento dokument v tuto chvíli dokončujeme. Během pátku bychom měli mít hotovo.

Nové vedení Prahy 11 nesouhlasí se zástavbou na louce u polikliniky Opatovská

30. ledna 2023 v 19:51

Mezi supermarketem Billa a poliklinikou Opatovská je soukromým investorem naplánován záměr výstavby Polyfunkčního komplexu Opatov, takzvaný Sky Opatov. Vedení Prahy 11 využilo možnosti podání námitek, jejichž prostřednictvím vyjádřilo svůj nesouhlas s navrhovanou podobou projektu. Jedenáctá...

Další články
Nahoru