Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 18°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 se připojila k zásadám, které by měly zlepšit koordinaci dopravních staveb ve městě
Oprava tramvajové trati na nábřeží Edvarda Beneše. Foto: archiv DPP

Praha 4 se připojila k zásadám, které by měly zlepšit koordinaci dopravních staveb ve městě

Radní Prahy 4 na svém dnešním jednání vyslovili souhlas se Zásadami pro koordinaci a projednávání přípravy záměrů a návrhů pro významné dopravní stavby, dopravní změny a dopravní omezení mezi hlavním městem Prahou, Technickou správou komunikací a městskými částmi. Tento dokument upravuje podmínky pro projednávání záměrů a akcí mezi hlavním městem, jeho organizacemi a městskými částmi. Jeho uvedením do praxe má dojít ke zlepšení koordinace, vzájemné spolupráce a komunikace mezi městskými částmi a hlavním městem. Informoval o tom v tiskové zprávě mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Právě na špatnou komunikaci ze strany hlavního města a jeho organizací si řada městských částí poslední roky stěžuje.

„Praha 4 v minulosti opakovaně požadovala změnu v přístupu hlavního města k městským částem při projednávání návrhů a také při zadávání záměrů,“ uvedl 1. místostarosta pro dopravu finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).

„Byla však při plánování významných dopravních staveb, změn a dopravních omezení opakovaně vynechána či obejita, a ve výsledku tak neměla možnost jakkoliv ovlivnit zadání či realizaci významných akcí na komunikacích na svém území, navíc i v případech, kdy bylo řešení akce v naprostém rozporu s požadavky městské části,“ pokračoval.

To se podle něj děje opakovaně, a nejen v přístupu k Praze 4, ale i k dalším městským částem. Rada Prahy 4 dnes přijala usnesení, kterým se připojila ke společnému postupu většiny městských částí vůči magistrátu.

Svým dalším usnesením stále požaduje, aby nebyla vynechávána a obcházena ze strany magistrátu při přípravě a realizaci záměrů na komunikacích na svém území.

„Krásnou ukázkou obcházení samospráv je naprosto nelogická změna režimu ve vyhrazených pruzích pro autobusy MHD v časech, kdy jezdí minimum autobusů. Tyto zlomyslnosti nikdo s městskými částmi neprojednával, protože dopředu věděl, že s tím nemohou nikdy souhlasit,“ uvedl dále Kovářík.

Podle náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě) jsou výtky radnic na postup hlavního města neopodstatněné, tento postup zastává dlouhodobě. Podle něj k dostatečné komunikaci ohledně dopravních staveb už při jejich přípravě dochází, městské části jsou včas informovány a u jednotlivých projektů, které se jich týkají, mají možnost podávat připomínky. 

Zásady pro koordinaci a projednávání přípravy záměrů a návrhů pro významné dopravní stavby, dopravní změny a dopravní omezení mezi hlavním městem, Technickou správou komunikací hl. m. Prahy a městskými částmi chválilo svým usnesením pražské zastupitelstvo.

„Vzhledem k tomu, že Zásady v této podobě napravují uvedené nedostatky v komunikaci a zavazují hlavní město k projednávání a přípravě akcí v dopravě s městskými částmi a také významně naplňují požadavky městské části Praha 4, Rada MČ Praha 4 se zásadami vyslovila souhlas,“ dodal místostarosta.

Zásady ještě projedná na svém nejbližším zasedání 2. března zastupitelstvo Prahy 4.


Autor: puc

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

Dnes v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

Dnes v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

Včera v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Aplikace KOOPILOT funguje už přes rok, užívá ji už deset tisíc řidičů

10. července 2024 ve 12:46

Vloni v květnu představila pojišťovna Kooperativa unikátní aplikaci KOOPILOT, která vyhodnocuje styl jízdy řidiče. Klienti si ji zdarma nainstalují do svého chytrého telefonu při sjednání pojištění vozidla a na základě hodnocení této aplikace mohou získat část zaplaceného...

Sládkovičovu ulici čeká několikaměsíční rekonstrukce

10. července 2024 v 10:25

Na tři etapy z různým dopravním režimem je rozdělena celková rekonstrukce Sládkovičovy na sídlišti Krč. První etapa začíná ve středu 10. července a potrvá až do pátku 9. srpna. Druhá, navazující etapa, by měla být hotova do pondělí 9. září a poslední etapa pak skončí v úterý...

Praha 14: Letní čištění ulic

8. července 2024 ve 12:17

Letní blokové čištění ulic bude v Praze 9 probíhat v termínu od 29. července do 9. srpna.

Další články
Nahoru