dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražský život

Praha 4 se pokusí o rekord. Sbírá staré počítače

Ve sběru starých počítačů a notebooků mohou radnici podpořit občané a firmy. Nezisková organizace ASEKOL a Agentura Dobrý den Pelhřimov pořádají pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy sběrovou soutěž starých počítačů s názvem „Praha plná počítačů“ pro všech 57 městských částí.

V Praze 4 bude sběr probíhat ve dnech 1. až 3. dubna 2014, soutěžit mezi sebou může všech 57 pražských městských částí. Zaměstnanci úřadů, obyvatelé Prahy 4, základní a mateřské školy a firmy mohou staré počítače odevzdávat ve dnech 1. – 3. dubna do sběrného dvora Durychova.

Jeden rekord už se podařil

Na odevzdané elektrozařízení vám obsluha sběrného dvora na požádání vystaví potvrzení o převzetí použitých elektrozařízení ke zpětnému odběru,“ uvedl 1. zástupce starosty Jiří Bodenlos. „Téměř před rokem se naší městské části, za aktivní účasti obyvatel a firem, podařil národní rekord ve sběru baterií. Pevně věřím, že i tato soutěž bude pro všechny zúčastněné zajímavá a podaří se nám rekord vytvořit.“

Dárky pro vítěze dostanou děti

Po skončení soutěže bude vyhlášena nejúspěšnější městská část a také celkové množství vybraných počítačů. Pokud bude množství rekordní, výsledek zapíše agentura Dobrý den Pelhřimov do České knihy rekordů. Vítězná městská část získá od společnosti ASEKOL věcné ceny v podobě tabletů, mobilních telefonů a dalších dárků. 

„Tyto dárky budou v průběhu měsíce dubna předány dětským zařízením, například nemocnici, dětskému domovu a základním a mateřským školám se sídlem na území městské části Praha 4," dodal Jiří Bodenlos.

 


Další články
Nahoru