Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - oblacno 3°C
Úterý 25. 1. 2022
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Koronavirus

Praha 4 schválila slevu na nájemném pro konkrétní podniky

Divadla, školy, restaurace i služby. Těm všem a desítkám dalších podniků dnes Rada městské části Praha 4 schválila slevu na nájemném za měsíce prosinec, leden a únor. O padesátiprocentní slevu mohli žádat všichni ti, kteří stejně jako na jaře a na podzim loňského roku museli a stále musí mít zavřené provozovny.

„Jedná se již o třetí vlnu odpouštění části nájemného. Slevy se týkají nájemců nebytových prostor a nebytových objektů ve svěřené správě městské části, kteří nemohou v těchto měsících fungovat. Snažíme se tak pomáhat všem těm, kteří už vyčerpali své finanční rezervy a stále nemohou své provozovny otevřít a umožnit jim čerpat další kompenzace z vládního programu,“ řekl místostarosta a radní pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Odpuštění části nájmu je jedním z mnoha opatření, která městská část zavedla od začátku koronavirové krize. Mezi další patřilo již druhé zrušení valorizace, tedy nezvyšování nájmů v prostorech spravovaných městskou částí, pro loňský i letošní rok. Loni také odložila splatnost nájmů u nebytových prostor a zrušila sankce za pozdní platbu.
Autor: TZ, red

Praha 1: Nemocnice Na Františku naočkovala téměř 29 tisíc lidí

11. ledna 2022 ve 12:57

Před rokem začal tým Nemocnice Na Františku s očkováním proti covidu. Za tu dobu stihli podat téměř 29 tisíc dávek.

Další články
Nahoru