Dnes Středa - oblacno 2°C
Zítra Čtvrtek - polojasno -2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 4 schválila rozpočet na rok 2021

Zastupitelstvo Prahy 4 dnes schválilo rozpočet na rok 2021. Radnice bude podle něj v příštím roce hospodařit s rozpočtem přesahujícím 1 miliardu korun a její hospodaření bude vyrovnané.

„Rozpočet Prahy 4 dokáže i ve zcela mimořádných podmínkách pandemie zajistit plnou šíři potřeb každodenního života naší městské části,“ uvedl Zdeněk Kovařík (ODS), první místostarosta pro finance, dopravu, evropské fondy. „Investice jsou z větší části kryty přesunem finančních prostředků z letošního roku do roku příštího. Míří zejména do školství, sociální oblasti, sportu a životního prostředí.“

Rozpočet městské části Praha 4 na rok 2021 je stejně jako v loňském roce nastaven tak, aby byl se zapojením vlastních zdrojů městské části v závěrečném vyúčtování vyrovnaný. Příjmy jsou navrženy konzervativně ve výši 791.888 tis. korun a výdaje ve výši 1 miliardy 090.519. tis. korun. Rozdíl tvoří vlastní prostředky městské části přesunuté do roku 2021 z roku 2020.

„Rozpočet je z hlediska užití finančních prostředků vyrovnaný a pokračuje v zodpovědné finanční politice Prahy 4,“ uzavřel místostarosta Zdeněk Kovářík.

Běžné výdaje:           768.116 tis. Kč
Kapitálové výdaje:    322.403 tis. Kč
 


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Další články
Nahoru