dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Praha 4 schválila letošní rozpočet přesahující miliardu korun
Ilustrační foto: archiv

Praha 4 schválila letošní rozpočet přesahující miliardu korun

Zastupitelstvo Prahy 4 ve čtvrtek schválilo rozpočet městské části na rok 2014. Městská část podle něj bude letos hospodařit s částkou přesahující jednu miliardu korun, což je zhruba o 70 milionů více než loni. Hospodaření městské části bude i letos vyrovnané, rozdíl mezi výdaji a příjmy ve výši necelých 300 milionů korun bude kryt vlastními zdroji městské části.

„Jsem rád, že zastupitelstvo letošní rozpočet schválilo,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Naším cílem je mít kvalitní rozpočet, který nezadluží městskou část a přitom zajistí kvalitní služby pro naše obyvatele. To však je v situaci, kdy povinnosti a úkoly městských částí rostou a množství finančních prostředků přidělených magistrátem klesá, stále obtížnější. Přesto chci ujistit, že se schváleným rozpočtem zajistíme kontinuální podporu školství, zdravotnictví a sociálních služeb, budeme se starat o bydlení, úklid, veřejnou zeleň i dobře fungující úřad,“ dodal.

Finanční zdroje rozpočtu městské části Praha 4 na rok 2014 jsou navrženy v celkové výši 1 022 611 600 korun. Na běžné výdaje připadá téměř 600 milionů korun, na kapitálové investice více než 400 milionů korun.

K významným investičním akcím městské části Praha 4 bude v letošním roce mimo jiné patřit výstavba Domova pro seniory Hudečkova, v němž nalezne bydlení 72 seniorů, a zřízení relaxačního centra po bývalém kině Kosmos se zdravotnickými službami, dětským bazénem a solnou jeskyní. Pokračovat bude rekonstrukce objektů bývalé radnice v Táborské ulici na byty pro občany.


Autor: Dalibor Kracík

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru