dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Zpravodajství

Praha 4 sbírá elektrospotřebiče přímo v bytových domech

Předávání starého elektra k ekologické recyklaci mají od loňského roku jednodušší lidé v domech, jejichž vlastníci se zapojili do pilotního projektu Městské části Praha 4 a neziskové společnosti ELEKTROWIN. Dostali totiž možnost odkládat vysloužilé spotřebiče přímo v jednotlivých vchodech.

Obyvatelé domů ve vlastnictví bytových družstev a společenství vlastníků jednotek, která se do projektu zapojila, vysbírali zatím dohromady přes dvě tuny vysloužilých domácích spotřebičů. Jejich zástupci za to převzali ocenění v podobě poukázek v hodnotě od 1000 do 10 000 korun do hobby marketu.

Nejvíc – 504 kilogramů elektrospotřebičů – vysbírali členové Společenství vlastníků jednotek domu č. p. 2170+2171 v Komořanech.

„Cílem projektu je přiblížit obyvatelům sběr elektrozařízení z domácnost,í a tím jim usnadnit, aby se chovali ekologicky,“ říká ředitelka zákaznického oddělení ELEKTROWINu Táňa Pokorná. „Zároveň se spotřebiče také konečně přestávají objevovat vedle popelnic a kontejnerů na směsný odpad, kam je lidé stále ještě někdy odkládají – ať už z neznalosti, nebo pohodlnosti,“ dodává Pokorná.

Vlastník objektu má jednoduchou úlohu. Stačí, když vyčlení část společných prostor, třeba sklepů, a umožní obyvatelům odkládat sem staré elektro. Pak už jen objedná jeho svoz u ELEKTROWINu.  Jedinou podmínkou – přesto však velmi důležitou – je, aby všechny vysbírané spotřebiče byly kompletní.

„Pro velký úspěch této akce bude projekt sběru elektrozařízení realizován i v letošním roce,“ uvedl 1. zástupce starosty MČ Praha 4 Jiří Bodenlos.

Minimální množství spotřebičů, které je třeba připravit k bezplatnému odvozu, jsou tři kusy lednic, praček, sporáků a dalších velkých spotřebičů, nebo jeden naplněný bag na drobné elektro. Po objednávce svozu běží lhůta pěti pracovních dnů do samotného odvozu vysbíraných spotřebičů. Přesný termín s majitelem domu sjedná přepravce.

Registrovat do projektu se lze prostřednictvím e-mailu sber@elektrowin.cz nebo martin.cerny@elektrowin.cz, případně písemně na adrese ELEKTROWIN a.s., Michelská 300/60, 140 00 Praha 4.


Další články
Nahoru