Dnes Čtvrtek - oblacno 28°C
Zítra Pátek - bourky 27°C
Čtvrtek 30. 6. 2022
Svátek má Šárka
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Praha 4 rozšiřuje sběr oleje a tuků z domácností, přibydou nová stanoviště

Praha 4 bude pokračovat ve sběru olejů a tuků od obyvatel. Obyvatelé městské části mohou i nadále odevzdávat použitý olej do nádob na sběr použitého oleje, které jsou umístěné na vybraných stanovištích tříděného odpadu.

Od 2. září 2019 funguje na území městské části Praha 4 zkušební provoz sběru použitého oleje a dalších kuchyňských tuků na pěti stanovištích tříděného odpadu. Za rok 2020 bylo na těchto stanovištích nasbíráno skoro 1,3 tuny oleje.

„S ohledem na množství předaného oleje a na pozitivní ohlas od našich obyvatel rozšíříme tuto službu rozšířena na další dvě místa tak, aby došlo ke zlepšení dostupnosti odkládání olejů pro další obyvatele Prahy 4,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Nová stanoviště:

Stanoviště tříděného odpadu č. 147 – Bítovská 1228/11, Praha 4
Stanoviště tříděného odpadu č. 38 – Jeremenkova 90/725, Praha 4

I nadále je zachována možnost odevzdat použitý olej nebo další kuchyňské tuky do sběrného dvora nebo v rámci mobilního sběru.

Pokud ho lidé chtějí odevzdat na některém z blízkých stanovišť tříděného odpadu, stačí, pokud použitý olej slijí do PET lahví a následně vhodit uzavřenou láhev do nádoby na sběr použitého oleje.

Autor: TZ, red

PVK: Aktivujte si službu SMS-INFO

Dnes v 07:50

Pražské vodovody a kanalizace doporučují na dobu dovolených zákazníkům aktivaci služby SMS-INFO. Díky ní dostanou zdarma na svůj mobilní telefon informace o aktuálním dění v pražské vodohospodářské infrastruktuře.

Praha 6 propojuje generace a opět nabízí studentské bydlení v DPS Šlejnická

Dnes v 07:32

Projekt na podporu mezigeneračního soužití v Praze 6 pokračuje. Výhodné studentské bydlení v domě s pečovatelskou službou (DPS) po roce radnice znovu nabízí s tím, že bytovaný student se zároveň bude starat o volnočasový program pro místní seniory.

Škola a školka Weberova v Košířích slaví čtyřicet pět let

Včera v 18:57

Základní škola Weberova v blízkosti nemocnice Homolka oslavila společně s rodiči a pamětníky 45 let od jejího otevření. Žáci i rodiče připravili oslavu zaměřenou tematicky na kulturu z různých zemí světa a nezapomnělo se ani na Ukrajinu. Různorodá taneční vystoupení a scénky s bohatou kostýmní...

Petřínská rozhledna a Nová radnice se zahalí do modré barvy

Včera ve 13:57

Petřínská rozhledna bude v rámci zahájení předsednictví ČR v Radě EU nasvícena do modré barvy ve čtvrtek 30. června od 22 hodin. Nasvícena bude také budova Nové radnice na Mariánském náměstí.

Vycházka po Malostranském hřbitově

28. června 2022 ve 12:17

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se koná v sobotu 2. července od 14 hodin. Sraz je u náhrobku biskupa Leopolda Thuna-Hohensteina.

V opatřeních ke snížení energetické náročnosti budov pokračuje Praha 2

26. června 2022 ve 13:47

Druhá městská část pokračuje v realizaci celého systému opatření v rámci managementu hospodaření s energiemi. Ještě před zahájením topné sezóny radnice zajistí chemické čištění topných systémů v objektech spravovaných městskou částí, čímž sníží energetickou náročnost budov a ušetří na celkových...

Další články
Nahoru