Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 rozdělí na dotacích přes 16 milionů korun
Radnice Prahy 4. Foto: archiv

Praha 4 rozdělí na dotacích přes 16 milionů korun

Praha 4 podpoří i v letošním roce dotacemi kulturní, sportovní a spolkové projekty, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a jejich bezpečnost, protidrogovou prevenci, ochranu životního prostředí, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku, integraci cizinců a národnostních menšin. Zastupitelstvo čtvrté městské části ve středu schválilo návrh na přidělení dotací ve výši 16 110 000 korun.

„Mám velkou radost, že se nám také letos podařilo nejen udržet, ale dokonce i navýšit objem finančních prostředků na dotace, a můžeme tak podpořit řadu spolků a organizací a zajímavých a důležitých aktivit v naší městské části,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Největší podíl tvoří příspěvky na provoz sportovních klubů a jednot a divadel,“ pokračoval. 

Do velkého množství podpořených organizací a aktivit patří například obecně prospěšná společnost Proxima Sociale, která se v Praze 4 věnuje prevenci rizikového chování dětí a mládeže v novém nízkoprahovém klubu a nabízí i zajímavé terénní programy. A také divadelní kroužky Paměti národa.

Velká část prostředků zamíří do oblasti sociální. Městská část tak podpoří provoz Domova seniorů v Michli, Hospic Malovická a Hospic Dobrého pastýře v Čerčanech.

Praha 4 dlouhodobě podporuje sport, sportovní spolky či kroužky v rámci jejich celoroční činnosti. Mezi podpořenými je mimo jiné Florbalová škola Bohemians, ale také tradiční běžecký závod Velká Kunratická.


Autor: red

Dotační program podpoří inovační akce

Včera v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

14. dubna 2024 v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

13. dubna 2024 v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Další články
Nahoru