Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Praha 4 řeší usychání stromů, vysadí nové dřeviny i trávy

Po několika letech, kdy docházelo k pravidelnému usychání nově vysazených stromů v Nuselské ulici a přilehlých ulicích, bude na základě dohody vedení radnice Prahy 4 s Technickou správou komunikací provedena obměna dřevin i bylinného podrostu rabátek. Týká se to nejen Nuselské v úseku od Michelské až po Jivenskou, ale také ulic V Horkách a Kloboučnická.

Většina dřevin a rabátek je vlivem kombinace několika nepříznivých faktorů ve velmi špatném stavu, dřeviny, pokud nejsou proschlé, mají problém se stabilitou, a neutěšená jsou i rabátka plná plevele, psích exkrementů a nedopalků.

„To vše chceme ve spolupráci TSK s nově nastaveným systémem péče o dřeviny zlepšit tak, aby velkoryse opravenou Nuselskou ulici zdobila i výsadba odpovídající požadavkům města 21. století,“ řekl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO), který tak vyslyšel stížnosti i přání občanů z této lokality a s odpovědnou zástupkyní TSK se dohodl na společném postupu.

Budou sjednoceny druhově nesourodé dřevinné skladby lesních a okrasných druhů na zástupce okrasných třešní (kultivar Kanzan) a višní (kultivar Rancho), které jsou označované jako sakury (první z nich je plnokvětá), jejichž stavba koruny bude volena v závislosti na stanovištních poměrech a s ohledem na dopravu a míru požadovaného stínění.

Do podrostu podle domluvy s TSK přijdou ozdobné trsnaté trávy, například dochan psárkovitý (kultivar Foxtrot, Hameln, Black Beauty) v barvě květů ladících se sakurami nad nimi, v kombinaci s nenáročnými trvalkami (levandule, rozchodník). Vše bude vysazeno podle nejnovější metodiky TSK z roku 2022, která se osvědčila u výsadeb ve zrekonstruované Branické ulici.Autor: Alo

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Dnes v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

Včera v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Další články
Nahoru