Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Praha 4 řeší usychání stromů, vysadí nové dřeviny i trávy

Po několika letech, kdy docházelo k pravidelnému usychání nově vysazených stromů v Nuselské ulici a přilehlých ulicích, bude na základě dohody vedení radnice Prahy 4 s Technickou správou komunikací provedena obměna dřevin i bylinného podrostu rabátek. Týká se to nejen Nuselské v úseku od Michelské až po Jivenskou, ale také ulic V Horkách a Kloboučnická.

Většina dřevin a rabátek je vlivem kombinace několika nepříznivých faktorů ve velmi špatném stavu, dřeviny, pokud nejsou proschlé, mají problém se stabilitou, a neutěšená jsou i rabátka plná plevele, psích exkrementů a nedopalků.

„To vše chceme ve spolupráci TSK s nově nastaveným systémem péče o dřeviny zlepšit tak, aby velkoryse opravenou Nuselskou ulici zdobila i výsadba odpovídající požadavkům města 21. století,“ řekl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO), který tak vyslyšel stížnosti i přání občanů z této lokality a s odpovědnou zástupkyní TSK se dohodl na společném postupu.

Budou sjednoceny druhově nesourodé dřevinné skladby lesních a okrasných druhů na zástupce okrasných třešní (kultivar Kanzan) a višní (kultivar Rancho), které jsou označované jako sakury (první z nich je plnokvětá), jejichž stavba koruny bude volena v závislosti na stanovištních poměrech a s ohledem na dopravu a míru požadovaného stínění.

Do podrostu podle domluvy s TSK přijdou ozdobné trsnaté trávy, například dochan psárkovitý (kultivar Foxtrot, Hameln, Black Beauty) v barvě květů ladících se sakurami nad nimi, v kombinaci s nenáročnými trvalkami (levandule, rozchodník). Vše bude vysazeno podle nejnovější metodiky TSK z roku 2022, která se osvědčila u výsadeb ve zrekonstruované Branické ulici.Autor: Alo

Malostranský hřbitov zve na vycházku

Dnes v 07:40

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku v sobotu 27. července od 14 hodin. Kromě historie hřbitova se dozvíte také zajímavosti ze života osobností, jejichž výročí si o prázdninách připomínáme.

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Včera v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Blešák na Radlické

23. července 2024 v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Další články
Nahoru