dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražská politika

Praha 4: Radnice ušetří na Tučňákovi, od léta si platí za pořad v televizi

Praha 4 chce snížit náklady na přípravu a výrobu časopisu městské části Tučňák. K 31. březnu 2016 vypověděla smlouvu s dosavadním dodavatelem, společností Strategic Consulting a vypíše nové výběrové řízení.

„Smlouva na výrobu Tučňáku je osm let stará, a proto se domníváme, že je vhodné ji znovu vysoutěžit,“ uvedl zástupce starosty Lukáš Zicha (bez PP). Městská část si podle něj od tohoto kroku slibuje zlevnění celé služby.

Měsíčník městské částí Praha 4 vychází jedenáctkrát ročně v nákladu 74 000 kusů. Praha 4 usiluje o snížení nákladů na jeho výrobu a distribuci. Už na začátku roku došlo k úspoře na distribuci ve výši cca 40 procent oproti předchozím letům. Pro příští vydání časopisu Tučňák počítá městská část s další úsporou, tentokrát ve výrobě – změnou vazby časopisu (nebude už svázán skobičkami, ale lepený). Ušetří tak zhruba 10 000 korun.

Zatímco úspory za Tučňáka se Praha 4 pochlubila v tiskové zprávě, o navýšení prostředků na radniční píárko se nepochlubila. Na začátku července radní v tichosti rozhodli o tom, že si Praha 4 nechá každý měsíc vyrobit na soukromé televizi Praha TV pořad Expres Prahy 4. Ten trvá zhruba pět minut. Z radniční kasy na něj jde měsíčně 16 666 korun.

V prvním dílu v srpnu byl hodně propagován starosta Petr Štěpánek. V druhém se objevily jen dvě reportáže. „Pořad TV Expres Prahy 4 je otevřen všem, nejenom politickým subjektům působícím v rámci městské části,“ brání se starosta, že je pořad „píárkem“ vládnoucí koalice.

V rámci objektivity nutno dodat, že výrobu pořadu si platí i některé jiné městské části, například Praha 5 či 10.


Další články
Nahoru