Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 4 připravila k realizaci projekty z participativního rozpočtu

Praha 4 vybrala zhotovitele oprav vítězných projektů v rámci participativního rozpočtu. Změnou projdou ulice a parkoviště u Podolské porodnice a chodníky v ulici V Zápolí a v Milevské ulici.

Veřejnost mohla podávat v rámci projednávání participativního rozpočtu své podněty na opravy, které by mohly být za vyčleněné peníze v Praze 4 realizovány. 

V hlasování zvítězily tyto tři projekty:
V Milevské ulici bude opraven chodník, včetně přilehlé zídky, a nainstalováno nové zábradlí. U chodníku V Zápolí bude k vyrovnán povrch, vyměněny dlaždice a chodník bude propojen s přilehlým dětským hřištěm. Parkoviště u Podolské porodnice projde kompletní opravou a nového povrchu se dočká samotná komunikace i prostor pro parkování.

„Opravu nejhorších míst chodníků a silnic, které jsou jinak ve správě TSK, se snažíme postupně zajistit z vlastního rozpočtu. Jsem proto rád, že nad rámec participativního projektu opravíme i další chodníky ze svého na základě podnětů občanů či správců,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).


Autor: Cen

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru