Dnes Čtvrtek - jasno 24°C
Zítra Pátek - polojasno 26°C
Pátek 29. 9. 2023
Svátek má Michal
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 4 připravila k realizaci projekty z participativního rozpočtu

Praha 4 vybrala zhotovitele oprav vítězných projektů v rámci participativního rozpočtu. Změnou projdou ulice a parkoviště u Podolské porodnice a chodníky v ulici V Zápolí a v Milevské ulici.

Veřejnost mohla podávat v rámci projednávání participativního rozpočtu své podněty na opravy, které by mohly být za vyčleněné peníze v Praze 4 realizovány. 

V hlasování zvítězily tyto tři projekty:
V Milevské ulici bude opraven chodník, včetně přilehlé zídky, a nainstalováno nové zábradlí. U chodníku V Zápolí bude k vyrovnán povrch, vyměněny dlaždice a chodník bude propojen s přilehlým dětským hřištěm. Parkoviště u Podolské porodnice projde kompletní opravou a nového povrchu se dočká samotná komunikace i prostor pro parkování.

„Opravu nejhorších míst chodníků a silnic, které jsou jinak ve správě TSK, se snažíme postupně zajistit z vlastního rozpočtu. Jsem proto rád, že nad rámec participativního projektu opravíme i další chodníky ze svého na základě podnětů občanů či správců,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).


Autor: Cen

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

Včera v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

Včera v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

Včera v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

26. září 2023 v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Další články
Nahoru