Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životPřednášky

Praha 4: Přednášky pomáhají pochopit svět dětí

21. 3. 2024
Spolek Krav Maga a pořádá ve spolupráci s městskou částí Praha 4 sérii přednášek nazvaných Porozumění světu našich dětí. Cílem pěti přednášek zaměřených na prevenci a zlepšení duševního zdraví školáků je poskytnout rodičům nejen hlubší porozumění problémům, kterým jejich děti čelí, ale také praktické nástroje pro jejich včasnou intervenci a podporu. Lektory jsou odborníci z Linky Bezpečí.

„Toto téma je velmi aktuální a pro rodiče, i vzhledem k tomu, že přednášky jsou díky podpoře naší městské části zdarma, hodně zajímavé,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Děti jsou výplodem svého prostředí, ve kterém vyrůstají. Jestliže chceme zlepšit jejich situaci, je nutné tuto skutečnost reflektovat. Cením si toho, že série přednášek přímo odpovídá této potřebě, přičemž klade důraz na roli rodičů jako klíčových aktérů v životech dětí.“

V dnešní době čelíme bezprecedentnímu nárůstu úzkostí, depresí a sebevražedných tendencí u mladistvých. Alarmující výzkum Národního ústavu duševního zdraví z tohoto roku odhaluje, že až 40 % žáků devátých tříd trpí střední až těžkou depresí, přičemž 30 % z nich vykazuje příznaky úzkosti, s výraznějším dopadem na dívky. První přednáška na téma „Co řeší naše děti“ se uskutečnila 22. února, další budou následovat.

Termíny a témata jednotlivých přednášek:
21. 3. – Dorothe Trassl (DE)
18. 4. – Jak vést laskavý rozhovor s dětmi
16. 5. – Jak rozvíjet emoční odolnost u dětí
13. 7. – Dynamika sebepoškozování a sebevražedných tendencí

Přednášky se konají v budově ScioŠkoly na adrese, Boleslavova 250/1, Praha 4 – Nusle. Na každé přednášce bude pro děti účastníků zajištěno profesionální hlídání, aby se rodiče mohli plně soustředit na obsah a diskusi, což jistě ocení především matky samoživitelky. Cílem je, aby přednášky byly přístupné co nejširšímu publiku. I proto je spolek plánuje streamovat pro online účastníky a těm ostatním alespoň poskytnout záznam z přednášek.

Na březnovou přednášku se organizátorům podařilo zajistit světoznámou psycholožku Dorothe Trassl. Se svou rodinou několik let žila v Jižní Africe a pracovala jako terapeutka a poradkyně v charitativní organizaci. Zde byla denně konfrontována s beznadějnými situacemi a traumaty lámajícími srdce. Její vášní bylo vždy pomáhat svým klientům v uzdravování a osvobozování se. Věnuje se práci se skupinami žen a podporuje programy, které posilují postavení žen ve společnosti.Autor: Alo

Šermířský festival

Dnes v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

Včera ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

Včera ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Čarodějnice na Hostíku

Včera v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Dobročinný bleší trh Ve Smečkách

Včera v 07:11

Bleší trh na podporu místních neziskových organizací se koná ve čtvrtek 18. dubna. Přijďte si zpestřít jaro nákupem nových kousků a podpořit dobrou věc.

U radnice Prahy 13 si dají dostaveníčko pragovky, odstartuje Emilova jízda

11. dubna 2024 v 17:15

Emilova jízda je každoročně pořádána Praga klubem na počest znalce a nejvýznačnějšího sběratele vozů značky Praga Emila Příhody. Již 26. ročník akce se uskuteční v sobotu 13. dubna.

Novoměstská radnice: Vystoupíte při západu slunce na ochoz vyhlídkové věže

11. dubna 2024 v 11:42

Další komentovaná prohlídka Novoměstské radnice v Praze 2 s poutavým výkladem vhodným i pro děti, během které vystoupíte při západu slunce na ochoz téměř sedmdesátimetrové vyhlídkové věže a nahlédnete i do prostor, kam není běžně pro veřejnost volný přístup, se koná...

Hafan sraz 2024

11. dubna 2024 v 09:28

Psí den plný zábavných soutěží a zajímavým programem na pódiu – rozhovory o výcviku, výchově, atraktivní ukázky, novinky v péči o psy se koná v Centrálním parku Prahy 13, pod metrem Lužiny, v sobotu 20. dubna.

V Braníku, Podolí, v Nuslích a Krči se uklízelo

11. dubna 2024 v 07:33

Praha 4 se už po několikáté aktivně zapojila do celorepublikového úklidového projektu Ukliďme Česko. Pro místo velkého jarního úklidu si letos tentokrát dobrovolníci vybrali znečištěné lokality v Braníku, Podolí, v Nuslích a Krči.

Praha 4: Poznejte Příběhy našich sousedů

10. dubna 2024 v 19:10

Čtrnáct pamětníků, do jejichž života zasáhly dějiny 20. století, vyprávělo své životní zkušenosti žákům základních škol.

Další články
Nahoru