Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 7. 10. 2022
Svátek má Justýna
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská PrahaPražský okruh

Praha 4 požádala magistrát o dotaci na projekt sportování školáků s trenéry

Praha 4 zahájila letos v říjnu projekt nazvaný „Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry.“ Je zaměřený na malé školáky a jeho cílem je získat děti pro sport, pomoci k jejich zdravému vývoji a současně je vést k chování v duchu fair play. Praha 4 nyní požádala hlavní město o dotaci na tento projekt, který se letos osvědčil a bude pokračovat i v příštím roce s vyšším počtem zúčastněných škol. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

Do projektu jsou nyní zapojeny základní školy Jílovská, Na Chodovci, Bítovská, Kavčí hory a Ohradní, zřizované městskou částí. Jejich žáci v prvních ročnících se pod dohledem profesionálních trenérů postupně seznámí s pěti sporty: kopanou, atletikou, gymnastikou, florbalem a softballem (popřípadě baseballem). 

„Projekt je jedinečný úzkou spoluprací radnice a škol se sportovními oddíly, jež disponují velmi zkušenými trenéry, kteří se dětem z Prahy 4 běžně věnují, a naše školáky proto dobře znají. Nesvěřujeme tedy naše malé sportovce zprostředkovatelské firmě, která by pro nás vše organizovala, ale plynule navazujeme na dosavadní výbornou spolupráci,“ zdůraznil radní Jaroslav Míth (ODS), do jehož gesce sport v Praze 4 spadá. 

Nasazení profesionálních trenérů do výuky podle něj přispívá současně ke zpestření a profesionalizaci hodin běžné tělesné výchovy v prvních třídách základních škol. Výuka se navíc rozšiřuje o sportovní disciplíny, které mají silnou klubovou základnu a tradici na území Prahy 4.

„Financování projektu dosud zajišťovala naše městská část, podpora z hlavního města nám umožní jeho rozšíření do dalších základních škol,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS), který má ve své kompetenci finance městské části. 

„Věřím, že projekt i v příštím roce pomůže objevit malé sportovní talenty, které se budou v oddílech dále rozvíjet, ale hlavně podpoří zdravý pohyb dětí v době, kdy tráví spoustu času před počítači,“ dodal. 

Již na začátku projektu městská část oznámila, že by projekt ráda rozšířila alespoň na celkem deset škol. 


Autor: TZ, red

Terénní přírodovědná soutěž v Šárce 2022

Včera ve 12:46

Desátý ročník terénní soutěže pro 2–3členné hlídky dětí ve věku ZŠ v sobotu 8. října. Tradiční podzimní akce pro soutěžní týmy ze základních škol, nižších ročníků víceletých gymnázií, DDM, spolků, oddílů, kroužků i rodin.

Drakiáda u metra Opatov

Včera v 10:56

V sobotu 8. října se koná tradiční Drakiáda u metra Opatov. Přijďte si zalétat s draky a opéct buřty.  

Festival volného času Prahy 13: Atletické odpoledne TJ Stodůlky Praha

24. září 2022 ve 12:14

Na tradičním atletickém odpoledni na hřišti Fakultní základní školy prof. Otokara Chlupa ve Fingerově ulici se mohou 27. září všichni zájemci zapojit do sportovních atletických her.

Praha 6 spustila podporu kroužků

20. září 2022 v 09:52

Radnice Prahy 6 převedla další milion korun do projektu @Aktivní město. Pro rodiče a děti s trvalým bydlištěm v Praze 6 to znamená možnost využití voucheru na nejrůznější aktivity v tomto školním roce.

Festival volného času Prahy 13: Koloběžkový workshop

19. září 2022 v 10:26

Ve Skateparku v Mohylové ulici se v rámci Festivalu volného času Prahy 13 koná koloběžkový workshop určený pro děti a mládež (11–19 let) jezdící na freestyle koloběžce, kteří se svojí jízdou teprve začínají.

Dny Prahy 15: Dětský den – Z pohádky do pohádky

18. září 2022 v 11:44

V parku před Švehlovou sokolovnou se koná ve středu 21. září Dětský den.

Pohádkový les v Hostivaři

12. září 2022 v 19:54

Pohádkový les je pro děti připraven na sobotu 24. září. Od 10 hodin na ně čekají soutěže, dárky, diskotéka i skákací hrad.

Čert a Káča v H55

10. září 2022 v 07:26

Klasická česká pohádka v neděli 11. září, kde děti spolupracují s herci, tančí, zpívají a stávají se součástí představení.

Když nemůžeš, tak přidej. Běh pro Zátopka

8. září 2022 v 07:04

Běh pro Zátopka se koná v parku na Kampě v pátek 16. září.

Den Prahy 2 s IZS

7. září 2022 v 19:43

Praha 2 zve malé i velké fanoušky složek Integrovaného záchranného systému na již tradiční akci Bezpečná Dvojka – Den Prahy 2 s IZS, která se koná v pátek 9. září od 10 do 17 hodin před sokolovnou v Riegrových sadech.

Hurá začínáme! V Centrálním parku u Komunitního centra Matky Terezy

4. září 2022 v 07:35

V úterý 6. září od 15 hodin zve Dům dětí a mládeže Jižní Město na tradiční zahajovací akci v Centrálním parku u Komunitního centra Matky Terezy.

Další články
Nahoru