Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dětská PrahaPražský okruh

Praha 4 požádala magistrát o dotaci na projekt sportování školáků s trenéry

Praha 4 zahájila letos v říjnu projekt nazvaný „Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry.“ Je zaměřený na malé školáky a jeho cílem je získat děti pro sport, pomoci k jejich zdravému vývoji a současně je vést k chování v duchu fair play. Praha 4 nyní požádala hlavní město o dotaci na tento projekt, který se letos osvědčil a bude pokračovat i v příštím roce s vyšším počtem zúčastněných škol. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

Do projektu jsou nyní zapojeny základní školy Jílovská, Na Chodovci, Bítovská, Kavčí hory a Ohradní, zřizované městskou částí. Jejich žáci v prvních ročnících se pod dohledem profesionálních trenérů postupně seznámí s pěti sporty: kopanou, atletikou, gymnastikou, florbalem a softballem (popřípadě baseballem). 

„Projekt je jedinečný úzkou spoluprací radnice a škol se sportovními oddíly, jež disponují velmi zkušenými trenéry, kteří se dětem z Prahy 4 běžně věnují, a naše školáky proto dobře znají. Nesvěřujeme tedy naše malé sportovce zprostředkovatelské firmě, která by pro nás vše organizovala, ale plynule navazujeme na dosavadní výbornou spolupráci,“ zdůraznil radní Jaroslav Míth (ODS), do jehož gesce sport v Praze 4 spadá. 

Nasazení profesionálních trenérů do výuky podle něj přispívá současně ke zpestření a profesionalizaci hodin běžné tělesné výchovy v prvních třídách základních škol. Výuka se navíc rozšiřuje o sportovní disciplíny, které mají silnou klubovou základnu a tradici na území Prahy 4.

„Financování projektu dosud zajišťovala naše městská část, podpora z hlavního města nám umožní jeho rozšíření do dalších základních škol,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS), který má ve své kompetenci finance městské části. 

„Věřím, že projekt i v příštím roce pomůže objevit malé sportovní talenty, které se budou v oddílech dále rozvíjet, ale hlavně podpoří zdravý pohyb dětí v době, kdy tráví spoustu času před počítači,“ dodal. 

Již na začátku projektu městská část oznámila, že by projekt ráda rozšířila alespoň na celkem deset škol. 


Autor: TZ, red

Putování s dětmi Prahou 15. Knížka je v prodeji na radnici

13. ledna 2022 ve 13:15

Pohádkové příběhy a básničky pro děti od 3 do 11 let připravila Praha 15. Děti se s ilustracemi z knihy mohou setkat i na hřištích. Knihu si můžete koupit v recepci radnice Prahy 15, Boloňská 1.

Praha 11: Hledáme první miminko roku 2022

11. ledna 2022 ve 14:44

Narodilo se Vám miminko 1. ledna a máte trvalé bydliště v Praze 11? Dejte radnici vědět do 28. února.

Jóga pro děti a rodiče v Praze 2

11. ledna 2022 ve 13:25

Jóga pro děti a rodiče probíhá každý pátek od 10 do 11 hodin. Pro členy klubu Dvojka pro děti a rodiče je cena jedné lekce 50 korun.

Pro děti: Jak Honza přemohl draka

9. ledna 2022 v 09:04

Divadélko Frydolín uvádí v neděli 9. ledna v 16 hodin loutkovou pohádku Jak Honza přemohl draka.

Bylo? Nebylo? Pohádka pro děti

7. ledna 2022 v 07:02

Loutková pohádka Divadla Toy Machines s cellem a dinosaury v neděli 9. ledna v 15 hodin na Vyšehradě na Starém purkrabství.

Bruslení u Modré školy

29. prosince 2021 v 11:11

Ve Volnočasovém areálu Kupeckého (VAK) u Modré školy v Praze 11 se až do 14. února bruslí zdarma.

Folimanka pro děti: Tříkrálová oslava

29. prosince 2021 v 10:42

Praha 2 pořádá Tříkrálovou oslavu a slavnostní průvod k ukončení Vánoc. Ve čtvrtek 6. ledna od 16 hodin.

Vánoční program Zoo Praha. Děti na Štědrý den mají vstup za korunu

23. prosince 2021 v 08:14

Po celé vánoční svátky a Nový rok se mohou návštěvníci Zoo Praha těšit na program tradičních i mimořádných komentovaných krmení a setkání. Na Štědrý den mohou návštěvníci obdarovat zvířata donesením vhodného krmiva a děti mají vstup pouze za korunu.

Další články
Nahoru