Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 posoudí, zda by dávala výstavba dvou parkovacích domů smysl
Parkovací dům. Ilustrační foto: Pexels

Praha 4 posoudí, zda by dávala výstavba dvou parkovacích domů smysl

Městská část Praha 4 v současné době chystá zadání studie proveditelnosti na dva parkovací domy. Jeden v ulici Štúrova, druhý v ulici Novodvorská, oba na místě současných parkovišť. „Jsme v úplně počáteční fázi. Obě lokality mají problém s nedostatkem parkovacích míst, studie nám ukáže, zda by projekty na domy byly životaschopné,“ sdělil starosta Ondřej Kubín (ODS). 

Jeden parkovací dům by mohl stát v ulici Štúrova, vedle křižovatky s ulicí Zálesí. Na místě, kde je nyní parkoviště. Druhý v ulici Novodvorská vedle supermarketu Albert, tedy na místě, kde je v současnosti také parkoviště.

V rozpočtu na rok 2024 je na studii proveditelnosti a projektovou dokumentaci alokováno zhruba devět milionů korun „Uvažujeme o tom, že část parkovacích míst by byla určena pro dlouhodobý pronájem a část pro časově omezené parkování,“ uvedl již dříve radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS).

Vedení radnice podle Kubína a Mítha počítá s tím, že v určité fázi bude do procesu příprav zapojena veřejnost. „Rádi bychom postavili aspoň jeden z parkovacích domů a zahájili výstavbu do konce roku 2026,“ dodal starosta Praha 4.


Autor: Jan Puci

Pražská lítačka letos již podvanácté

Dnes v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Začne první etapa opravy Slévačské ulice, potrvá do července

22. dubna 2024 v 07:55

Ve čtvrtek 25. dubna začne TSK Praha s opravou Slévačské ulice. První etapa proběhne v úseku od ulice Cíglerova po ulice Kukelská a Zdobnická. Během ní bude komplexně obnoven povrch komunikace, opraví se kanalizační vpusti, revizní šachty, dojde k úpravě dopravního značení a zařízení a k opravě...

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

20. dubna 2024 ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

20. dubna 2024 v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

Další články
Nahoru