Dnes Neděle - oblacno -3°C
Zítra Pondělí - snih 0°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 4 poskytne další slevy na nájemném

Další vlnu slev schválila na středečním zasedání Rada městské části Praha 4. Úlevy se týkají těch podnikatelů, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizovým opatřením vlády nemohli mít otevřeny své provozovny v květnu nebo červnu. Těmto nájemcům poskytne městská část slevu na nájemném ve výši 40 procent. Termín pro podání žádostí končí 13. července ve 12 hodin.

Předchozí opatření, které schválila Rada MČ Praha 4 před dvěma měsíci, se vztahovalo na měsíce březen a duben a podnikatelé mohli o slevy na nájemném žádat do konce května. Díky opatření mohli dosáhnout na odpuštění nájmu ve výši až sedmdesáti procent. Oprávněné žádosti již byly vyhodnoceny a schváleny radou městské části.

„Ve druhém kole jsme se s kolegy z rady rozhodli poskytnout maximální výši podpory od městské části, která zároveň umožní postiženým přihlášení do vládního programu COVID – Nájemné, kde tak budou moci získat další slevu ve výši 50 procent.“ řekl místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).


Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru