dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Volby 2014

Praha 4: Poplatky vybírané v hotelech by měly dostat i městské části

Praha 4 žádá hlavní město Prahu, aby změnilo vyhlášky o místním poplatku z ubytovací kapacity a místním poplatku za lázeňský a rekreační pobyt tak, aby správu těchto poplatků vykonávaly městské části bez ohledu na to, zda je vybrán v hotelu nebo v ubytovně. Dosud platí, že správu těchto poplatků vybíraných v hotelech vykonává hlavní město Praha a výnos zůstává plně v rozpočtu hlavního města.

„Ubytovací zařízení jsou na území jednotlivých městských částí, které nesou důsledky, zejména dopravní a emisní zátěž včetně znečištění veřejných prostranství,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Domnívám se, že z tohoto pohledu je vyjmutí řízení o uvedených místních poplatcích z kompetence městských částí nejen nelogické, ale hlavně nespravedlivé vůči městským částem.“

Městské části v současné době vykonávají správu poplatků vybraných v ubytovacích zařízeních právě s výjimkou hotelů, s tím, že 50 % z vybraného poplatku za lázeňský a rekreační pobyt se odvádí do rozpočtu hlavního města Prahy, a výnos poplatku z ubytovací kapacity zůstává v rozpočtu městských částí.

Řízení o místních poplatcích by podle Prahy 4 mělo být plně v pravomoci městských částí příslušných podle místa ubytovacího zařízení bez výjimek, tj. bez ohledu na to, zda se poplatky vybírají v hotelech, nebo v ubytovnách. Zachován má však být podle návrhu Prahy 4 i nadále 50procentní odvod z místního poplatku za lázeňský a rekreační pobyt hlavnímu městu.

Rada městské části Praha 4 požádala Radu hlavního města Prahy, aby návrh na změnu obecně závazných vyhlášek č. 6/2011 Sb. HMP o místním poplatku z ubytovací kapacity a č. 27/2003 Sb. HMP o místním poplatku za lázeňský a rekreační pobyt, která bude spočívat v tom, že řízení o poplatku budou vykonávat městské části příslušné podle místa ubytovacího zařízení bez výjimek, předložila Zastupitelstvu hlavního města Prahy.

 

 


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru