Dnes Pátek - skorojasno 1°C
Zítra Sobota - oblacno 1°C
Pátek 4. 12. 2020
Svátek má Barbora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 4 pomáhá obyvatelům zadržovat dešťovou vodu

Více než 316 tisíc korun obdrží 45 fyzických i právnických osob, které v září požádaly městskou část Praha 4 o dotaci na nákup retenčních nádob na podporu akumulace a využití srážkových vod. 

„Praha 4 svým dotačním programem na podporu akumulace a využití srážkových vod na území naší městské části pomáhá občanům i podnikatelům se zadržováním dešťové vody u jejich nemovitostí, a motivuje je tak k efektivnímu hospodaření s vodou a ke snižování odebírané vody z vodovodního řadu či podzemních zdrojů, protože projevy dlouhodobého sucha se samozřejmě nevyhýbají ani nám,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Dosud se v rámci dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod na území městské části Praha 4 uskutečnila tři kola výzev. Minulý rok díky tomu bylo podpořeno 33 žadatelů, letos na jaře 11 a nyní i díky rozsáhlé informační kampani to bude 45 zájemců.

Účelem dotace je pořízení retenční nádoby. Výše dotace byla stanovena na 80 % pořizovací ceny retenční nádoby, maximálně však na 10 000 korun s tím, že do této výše mohly být pořízeny i dvě menší retenční nádoby, pokud se využijí efektivněji. Materiál ani velikosti nádob nebyly omezeny a program mířil především na nadzemní nádrže bez nutnosti povolení od stavebního úřadu k jejich instalaci. Ceny retenčních nádob se v rámci 3. výzvy pohybovaly od 500 korun do 30 tisíc korun, s průměrnou cenou nádoby mírně převyšující částku 10 tisíc korun, přičemž v průměru čtyři žadatelé z deseti využili maximální výše podpory.

Žádat o podporu mohly fyzické i právnické osoby, tj. vlastníci a spoluvlastníci nemovitostí, společenství vlastníků jednotek, bytová družstva nebo nájemci s trvalým bydlištěm či sídlem na území MČ Praha 4.Děti v Základní škole Klausova pod zdravějším osvětlením

Včera v 10:26

Základní škola Klausova je jednou z 10 základních škol, jejichž zřizovatelem je Praha 13. Během minulých dvou měsíců se zde realizovala kompletní výměna všech svítidel a žáci i učitelé teď pracují pod zdravějším osvětlením.

Praha 1 nabízí magistrátu prostory pro výjezdové stanoviště záchranky

2. prosince 2020 ve 23:51

V Nemocnici Na Františku by mohlo být zřízeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Vyplývá to z nabídky první městské části, kterou v úterý schválilo její vedení. Praha 1 je zřizovatelem této nemocnice na Starém Městě. 

Praha 9: Podzemní kontejnery v Makedonské jsou opraveny

2. prosince 2020 v 15:26

Podzemní kontejnery na papír a plasty v Makedonské ulici jsou opraveny, ještě budou označeny samolepkami.

Další články
Nahoru