Dnes Neděle - oblacno 7°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 28. 2. 2021
Svátek má Lumír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 4 pomáhá obyvatelům zadržovat dešťovou vodu

Více než 316 tisíc korun obdrží 45 fyzických i právnických osob, které v září požádaly městskou část Praha 4 o dotaci na nákup retenčních nádob na podporu akumulace a využití srážkových vod. 

„Praha 4 svým dotačním programem na podporu akumulace a využití srážkových vod na území naší městské části pomáhá občanům i podnikatelům se zadržováním dešťové vody u jejich nemovitostí, a motivuje je tak k efektivnímu hospodaření s vodou a ke snižování odebírané vody z vodovodního řadu či podzemních zdrojů, protože projevy dlouhodobého sucha se samozřejmě nevyhýbají ani nám,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Dosud se v rámci dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod na území městské části Praha 4 uskutečnila tři kola výzev. Minulý rok díky tomu bylo podpořeno 33 žadatelů, letos na jaře 11 a nyní i díky rozsáhlé informační kampani to bude 45 zájemců.

Účelem dotace je pořízení retenční nádoby. Výše dotace byla stanovena na 80 % pořizovací ceny retenční nádoby, maximálně však na 10 000 korun s tím, že do této výše mohly být pořízeny i dvě menší retenční nádoby, pokud se využijí efektivněji. Materiál ani velikosti nádob nebyly omezeny a program mířil především na nadzemní nádrže bez nutnosti povolení od stavebního úřadu k jejich instalaci. Ceny retenčních nádob se v rámci 3. výzvy pohybovaly od 500 korun do 30 tisíc korun, s průměrnou cenou nádoby mírně převyšující částku 10 tisíc korun, přičemž v průměru čtyři žadatelé z deseti využili maximální výše podpory.

Žádat o podporu mohly fyzické i právnické osoby, tj. vlastníci a spoluvlastníci nemovitostí, společenství vlastníků jednotek, bytová družstva nebo nájemci s trvalým bydlištěm či sídlem na území MČ Praha 4.V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

26. února 2021 v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Další články
Nahoru