Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Koronavirus

Praha 4 pomáhá Domovu seniorů Michle

Městská část Praha 4 nabídla domovu seniorů Michle, který se v souvislosti s nákazou novým koronavirem ocitl v obtížné situaci, ochranné roušky a dezinfekční prostředky.

„Uvolnili jsme 50 000 korun na krytí mimořádných provozních výdajů pro Dům seniorů Michle v této mimořádné situaci formou daru, který schvaluje rada,“ uvedl místostarosta Zdeněk Kovařík (ODS). „Ze svých soukromých prostředků pak posílám 40 000 korun navíc.“

Městská část bohužel nemá k dispozici potřebné respirátory ve třídě FFP3, které domov naléhavě potřebuje, ale nabídla aspoň roušky, jednorázové ve třídě FFP2, popřípadě textilní, a dezinfekci.

„Seniorům z domova v Michli a všem jejich blízkým vyjadřuje městská část Praha 4 podporu, všichni věříme v brzké vyléčení nemocných,“ dodal Zdeněk Kovářík.

Domov seniorů Michle, s.r.o. je soukromým sociálním a ambulantním zdravotnickým zařízením s působností v Praze 4. Vedení domova ve spolupráci s hygienickou stanicí, s lékaři a týmem zdravotních sester přijalo opatření, aby se nákaza nešířila a nebyl ohrožen provoz se současným týmem pracovníků.

Vedení radnice s příslušnými pracovníky Úřadu MČ Praha 4 situaci, která v Domově seniorů aktuálně nastala, nadále sledují.


Autor: TZ, red

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru