dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
0°C

Praha 4 podporuje sportování dětí i dospělých

Praha 4 dlouhodobě podporuje sportovní aktivity dětí, mládeže i dospělých. Každoročně přispívá na činnost nestátních neziskových organizací působících v oblasti sportu, tělovýchovy a využívání volného času dětí a mládeže. Podporuje sportovní centra pro školáky a nyní zpřístupnila sportoviště v základních školách i dospělým amatérským sportovcům.

„Plníme slib, který jsme veřejnosti dali,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Chceme, aby naši obyvatelé měli kde sportovat, a základní školy mají díky finanční pomoci městské části kvalitní sportoviště.“

Celkem se od září otevřelo pro veřejnost 18 hřišť u základních škol v městské části Praha 4. Kromě dvou škol, u kterých to nebylo možné, to jsou všechna školní hřiště. Sportoviště jsou primárně určena k zajištění tělesné výchovy žáků základních škol, po vyučování je ale může využívat veřejnost. V letním období od 17,00 do 20,00 hodin, v zimním, od 17,00 do 18,00 hodin. V sobotu a v neděli od 8,00 do 20,00 hodin, respektive do 18,00 hodin.

Některá hřiště městská část Praha 4 před zahájením nového školního roku zrekonstruovala. Stavební práce se uskutečnily v průběhu prázdnin a městskou část přišly na téměř 7 milionů korun včetně DPH, rekonstrukce dalšího hřiště v hodnotě 2,300.000 Kč včetně DPH se připravuje.

Od letošního podzimu zároveň dochází k výraznému obohacení nabídky sportovních center v základních školách Prahy 4, jejichž cílem je nabídnout žákům prvního stupně (1. – 5. třídy) v jejich volném čase sportovní aktivity v řadě sportovních odvětví. V prvních dvou letech existence sportovních center se děti mohly přihlásit pouze do kroužků florbalu a basketbalu, letos nově přibyly či přibudou tenis, kopaná, volejbal, softbal, basebal, stolní tenis, házená, pozemní hokej, atletika a gymnastika.

„Vítám sportovní centra jako další šanci získat školáky pro sport a pohybovou aktivitu,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Domnívám se, že je důležité děti opět přilákat ke sportování. Dnešní děti nemají dostatek pohybu a právě sportovní centra s atraktivní nabídkou sportů pro ně mohou být dostatečně silným motivem, aby neseděli jen u počítače a začali sportovat. Utužují tím nejen své zdraví, ale najdou si nové kamarády a naučí se i fair play chování.“

Rozšíření nabídky sportů umožnilo přistoupení dalších základních škol do projektu sportovních center a zlepšení spolupráce se školami a jednotlivými sportovními kluby z Prahy 4. Z dvaceti škol zřizovaných městskou částí Praha 4 se do něj zapojilo šestnáct škol. O děti se ve sportovních centrech starají certifikovaní trenéři ze sportovních klubů z Prahy 4. Dosud ve sportovních centrech sportovalo asi 400 dětí, v letošním roce lze očekávat nejméně 50procentní nárůst.


Tajemná Praha Richarda Horáka

Dnes v 09:20

Průřez autorovou tvorbou představuje soubor přibližně 60. fotografií. Jedná se o díla z období digitalizace, jak je sám autor nazývá, kdy už všechny fotografie pořídil pouze digitálním fotoaparátem.

Vinyl Fever v BIO OKO

Dnes v 07:29

Přijďte si poslechnout nebo koupit gramofonové desky do BIO OKO na Letné. Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od Muddyho Waterse po Franka Zappu. 

Film: Hledá se prezident (2013)

Dnes v 07:23

V době mezi prvním a druhým termínem přímé volby prezidenta je dobré udělat ohlédnutí za minulým obdobím a připravit se na věci příští.

Setkání s výtvarnicí Kateřinou Šedou

Dnes v 07:12

Setkat se s výtvarnicí Kateřinou Šedou, která za svou knihu Brnox obdržela cenu Magnesia Litera, můžete v pondělí 22. ledna v 18 hodin. Výtvarnice proslula projekty, které pomáhají probouzet komunitu a oživovat mezilidské vztahy. O nich promluví na lednovém setkání v Ústřední knihovně na...

Malé sportování v Harfě už posedmé

Dnes v 07:02

Máte doma dítko od 2 do 7 let? Přijďte s ním do Monkey´s Gym v Galerii Harfa, kde se 21. ledna již posedmé koná oblíbené sportovní odpoledne plné zábavného pohybu pro nejmenší.

Hasiči Praha: Uzavření Libeňského mostu dojezd na Palmovku zásadně neomezí

Včera v 15:04

Na Balabenku jezdí hasiči z Holešovic raději rychlejší trasou přes Most Barikádníků a Povltavskou.

Selhání obálkovací linky: Praha rozeslala 2500 dopravních pokut nesprávným adresátům

Včera ve 14:22

Zhruba 2500 výzev k zaplacení dopravních pokut rozeslal v poslední době pražský magistrát nesprávným adresátům. Lidé dostali v obálce se svým jménem a adresou pokutu pro jiného člověka. Důvodem bylo selhání obálkovací linky, uvedl na základě vyjádření magistrátu Český rozhlas-Radiožurnál....

Palmovka – Florenc. Noční přerušení provozu tramvají

Včera v 10:26

V noci z úterý 23. ledna od 22:30 hodin na středu 24. ledna do 4:40 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka – Florenc.

S Lenkou Vacvalovou na téma běhání, cvičení a životosprávy

Včera v 08:29

Stále nacházíte výmluvy, proč nemůžete jít běhat? Doběhněte na Čaj o sedmé s Lenkou Vacvalovou ve čtvrtek 25. ledna od 19 hodin do Galerie 1.

Praha 5: Objednávání přenosných hlasovacích schránek pro 2. kolo volby prezidenta 2018

Včera v 07:55

Radnice informuje občany, kteří ze zdravotních důvodů nemohou přijít volit do volební místnosti a chtějí své volební právo využít, že mohou si objednat přenosnou hlasovací schránku.

Další krátké zprávy
Nahoru