dnes
Neděle - skorojasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Pražská politika

Praha 4 podpořila petice občanů proti developerským projektům

Praha 4 podpořila dvě petice občanů, které nesouhlasí se dvěma developerskými záměry na území městské části. Jde o výstavbu Administrativního centra Budějovická na rohu ulic Budějovická a Vyskočilova a zástavbu pozemků bývalého zahradnictví parku Kavčí hory.

Zastupitelstvo městské části Praha 4 na svém dnešním zasedání vzalo na vědomí Petici proti výstavbě Administrativního centra Budějovická a za odkup pozemku magistrátem a městskou částí Praha 4 a požádalo Zastupitelstvo hlavního města Prahy, aby tuto záležitost vyřešilo. Rada městské části přitom už v prosinci loňského roku vydala nesouhlasné stanovisko k územnímu rozhodnuti o umístění této stavby s 5 podzemními a 18 nadzemními podlažími.

„Tento stavební záměr je umisťován do nadlimitně zatíženého území," uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ).  „Realizací projektu by došlo ke zvýšení dopravní zátěže v této lokalitě, ke zhoršení kvality života obyvatel sousedních bytových domů a neúměrnému zhoršení bezpečnosti chodců," pokračoval.

Praha 4 nesouhlasí ani se zastavěním pozemků bývalého zahradnictví v sousedství parku Kavčí hory. „Zastupitelstvo městské části Praha 4 dnes vyslovilo souhlas s návrhem, aby byla zahájena jednání s vlastníky těchto pozemků, a rozhodlo, že bude iniciovat jednání s magistrátem za účelem získání těchto pozemků k veřejným účelům," uvedl dále Petr Štěpánek.

„Chceme, aby tyto pozemky byly v novém územním plánu navrženy jako součást parku Kavčí hory," dodal starosta.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru