Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 4 podpoří Ukrajinu finančními dary

Praha 4 poskytne také letos finanční pomoc Ukrajině. Finanční dar ve výši 500 000 korun poskytne organizaci Člověk v tísni na humanitární pomoc obyvatelům Ukrajiny. Částka 500 000 korun je určena pro Ukrajinu na nákup obranného materiálu. A nakonec finanční dar ve výši 1 milion korun věnuje Praha 4 ukrajinskému městu Peršotravensk. Rozhodlo o tom ve středu zastupitelstvo městské části.

„Ruská agrese proti Ukrajině trvá déle než rok a Ukrajina, která se statečně brání, potřebuje naši pomoc, aby mohla pokračovat v boji za svobodu a nezávislost,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Finanční prostředky potřebuje na svou obranu ukrajinský stát a humanitární pomoc potřebují jeho obyvatelé,“ dodal. 

S ohledem na pokračující obtížnou situaci, ve které se Ukrajina nachází, je zřejmé, že pomoc, ať už humanitární či pomoc s nákupem obranného materiálu, země nadále potřebuje. Proto Praha 4 opět podpoří humanitární organizaci Člověk v tísni, která na Ukrajině dlouhodobě působí, a zároveň městská část přispěje na nákup obranného materiálu, paliv a dalších prostředků, a to formou finančního daru na účet zastupitelského úřadu Ukrajinské republiky. 

V letošním roce podpoří podle Kubína Praha 4 finančním darem navíc také město Peršotravensk v Dněpropetrovské oblasti.


Autor: red

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru