Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 4 podpoří Ukrajinu finančními dary

Praha 4 poskytne také letos finanční pomoc Ukrajině. Finanční dar ve výši 500 000 korun poskytne organizaci Člověk v tísni na humanitární pomoc obyvatelům Ukrajiny. Částka 500 000 korun je určena pro Ukrajinu na nákup obranného materiálu. A nakonec finanční dar ve výši 1 milion korun věnuje Praha 4 ukrajinskému městu Peršotravensk. Rozhodlo o tom ve středu zastupitelstvo městské části.

„Ruská agrese proti Ukrajině trvá déle než rok a Ukrajina, která se statečně brání, potřebuje naši pomoc, aby mohla pokračovat v boji za svobodu a nezávislost,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Finanční prostředky potřebuje na svou obranu ukrajinský stát a humanitární pomoc potřebují jeho obyvatelé,“ dodal. 

S ohledem na pokračující obtížnou situaci, ve které se Ukrajina nachází, je zřejmé, že pomoc, ať už humanitární či pomoc s nákupem obranného materiálu, země nadále potřebuje. Proto Praha 4 opět podpoří humanitární organizaci Člověk v tísni, která na Ukrajině dlouhodobě působí, a zároveň městská část přispěje na nákup obranného materiálu, paliv a dalších prostředků, a to formou finančního daru na účet zastupitelského úřadu Ukrajinské republiky. 

V letošním roce podpoří podle Kubína Praha 4 finančním darem navíc také město Peršotravensk v Dněpropetrovské oblasti.


Autor: red

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Další články
Nahoru