Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 4 podpoří řadu projektů, zastupitelé schválili dotace přes 16 milionů korun
Festival Habrovka má v Praze 4 tradici. Foto: habrovka.cz

Praha 4 podpoří řadu projektů, zastupitelé schválili dotace přes 16 milionů korun

Čtvrtá městská část Praha 4 i letos podpoří dotacemi kulturní, sportovní a spolkové projekty, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a jejich bezpečnost, protidrogovou prevenci, ochranu životního prostředí, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku, integraci cizinců a národnostních menšin. Zastupitelé dnes schválili na návrh radních přidělení dotací ve výši přesahující 16 milionů korun.

„Praha 4 si váží obecně prospěšných projektů a každý rok je významnou částkou podporuje. Všem podpořeným organizacím gratuluji a přeji jim úspěšnou realizaci jejich projektů. Zároveň děkuji členům komisí a pracovníkům odborů radnice za obrovský kus práce při hodnocení projektových žádostí,“ uvedl radní Jan Hušbauer (ANO), který má dotační řízení na starost. Připomněl zároveň, že letos byl celý proces dotací díky využití nového softwaru plně elektronický. 

Do velkého množství podpořených akcí patří například projekt Běhám(e) pro děti obecně prospěšné společnosti Dejme dětem šanci. „Jsme rádi, že se Praha 4 opět rozhodla podpořit sportovně-zábavnou akci Běhám(e) pro děti, která se v letošním roce uskuteční 5. června v parku Na Pankráci. Přidělené finanční prostředky využijeme na úhradu technického zajištění v místě konání a nákladů spojených s přípravou a organizací celé akce,“ uvedla koordinátorka projektu Sarah Christensenová. Více informací naleznete na www.behamprodeti.cz.    

Podporu obdrží i festival hudby a divadla Habrovka, tradiční kulturní akce, kterou se díky podpoře Prahy 4 podařilo udržet dvacet let. Jedná se o dvoudenní hudebně-divadelní piknik v zahradě kostela sv. Františka, který představuje známé interprety a umělce a zároveň podporuje ty, kteří jsou na startu.

„A k tomu výstavy, prezentace zajímavých neziskových projektů, kvalitní program pro děti a domácí jídlo. Dvacáté narozeniny oslavíme například s Beatou Hlavenkovou a skupinou Snů, kapelou Hm… a Darkness positive nebo s Národním improvizačním divadlem,“ popsala za festivalový organizační tým Dominika Prokopová. Více informací o projektu si můžete přečíst na www.habrovka.cz


Autor: puc

Oslavy 130 let vysvěcení sv. Ludmily

Dnes ve 13:30

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily se pojí řada oslavných akcí, které připravila městská část Praha 2, Římskokatolická farnost u baziliky sv. Ludmily a Spolek přátel baziliky sv. Ludmily v Praze. Kromě slavnostního koncertu u příležitosti 130 let od vysvěcení chrámu sv. Ludmily v sobotu...

Praha 10: Vršovické hřbitovy známé i neznámé

Dnes v 10:55

Na vycházce v neděli 1. října v 17 hodin navštívíte Vršovický hřbitov, který se nachází mezi ulicemi U Vršovického hřbitova a Moskevská. Seznámíte se s jeho historií, ale přiblížíme si také slavné osobnosti, jež jsou zde pochovány.

Nápady pro Šestku proberte na radnici

Dnes v 07:34

Workshop pro navrhovatele Nápadu pro Šestku se koná ve středu 27. září.

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

Včera v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Zvony paměti pro Františku Zemínovou

Včera ve 12:38

Probouzení dějinné paměti a zvyšování povědomí o zločinech spáchaných totalitními režimy ve 20. století je smyslem projektu Zvony paměti.

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Včera v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Haló ven!

Včera v 10:10

Spolek za Veselejší Střížkov zve na akci Haló ven kterou spolupořádá s radnicí Prahy 9. Akce proběhne 21. října od 16 hodin na Střížkově.

Břevnovské posvícení 2023

Včera v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Tajemství Noci vědců bude ČVUT odhalovat na několika místech v Praze

Včera v 07:34 | Aktualizováno v 11:34

Na dalším ročníku oblíbené vědecko-popularizační akce Noc vědců představí ČVUT v Praze coby jeden ze spolupořadatelů opravdové taje vědy. Noci vědců se zúčastní sedm z osmi fakult univerzity, k tomu Ústřední knihovna ČVUT, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, třešničkou na dortu...

Návštěvníci Vinobraní na Grébovce přispěli Dvojce srdcem částkou 12 778 korun

25. září 2023 ve 22:01

Během sobotního Vinobraní na Grébovce  přispěli návštěvníci do kasičky nadačního fondu Dvojka srdcem částkou 12 778 korun. „Díky tomu můžeme pomoci dalším obyvatelům Praha 2, kteří naši pomoc potřebují,“ poděkoval fond na svém facebookovém profilu.

Vinobraní na náplavce 2023

25. září 2023 v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Další články
Nahoru