Dnes Neděle - polojasno 15°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 17°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 4 podpoří řadu projektů, zastupitelé schválili dotace přes 16 milionů korun
Festival Habrovka má v Praze 4 tradici. Foto: habrovka.cz

Praha 4 podpoří řadu projektů, zastupitelé schválili dotace přes 16 milionů korun

Čtvrtá městská část Praha 4 i letos podpoří dotacemi kulturní, sportovní a spolkové projekty, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a jejich bezpečnost, protidrogovou prevenci, ochranu životního prostředí, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku, integraci cizinců a národnostních menšin. Zastupitelé dnes schválili na návrh radních přidělení dotací ve výši přesahující 16 milionů korun.

„Praha 4 si váží obecně prospěšných projektů a každý rok je významnou částkou podporuje. Všem podpořeným organizacím gratuluji a přeji jim úspěšnou realizaci jejich projektů. Zároveň děkuji členům komisí a pracovníkům odborů radnice za obrovský kus práce při hodnocení projektových žádostí,“ uvedl radní Jan Hušbauer (ANO), který má dotační řízení na starost. Připomněl zároveň, že letos byl celý proces dotací díky využití nového softwaru plně elektronický. 

Do velkého množství podpořených akcí patří například projekt Běhám(e) pro děti obecně prospěšné společnosti Dejme dětem šanci. „Jsme rádi, že se Praha 4 opět rozhodla podpořit sportovně-zábavnou akci Běhám(e) pro děti, která se v letošním roce uskuteční 5. června v parku Na Pankráci. Přidělené finanční prostředky využijeme na úhradu technického zajištění v místě konání a nákladů spojených s přípravou a organizací celé akce,“ uvedla koordinátorka projektu Sarah Christensenová. Více informací naleznete na www.behamprodeti.cz.    

Podporu obdrží i festival hudby a divadla Habrovka, tradiční kulturní akce, kterou se díky podpoře Prahy 4 podařilo udržet dvacet let. Jedná se o dvoudenní hudebně-divadelní piknik v zahradě kostela sv. Františka, který představuje známé interprety a umělce a zároveň podporuje ty, kteří jsou na startu.

„A k tomu výstavy, prezentace zajímavých neziskových projektů, kvalitní program pro děti a domácí jídlo. Dvacáté narozeniny oslavíme například s Beatou Hlavenkovou a skupinou Snů, kapelou Hm… a Darkness positive nebo s Národním improvizačním divadlem,“ popsala za festivalový organizační tým Dominika Prokopová. Více informací o projektu si můžete přečíst na www.habrovka.cz


Autor: puc

PVK: Začátkem června nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 17:21

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.  

Setkání kultur 2022

Včera v 07:29

V Praze 14 se koná další ročník festivalu Setkání kultur. Během června budou moci lidé využít nadstandardní možnosti výpůjček v městské knihovně v ulici Gen. Janouška 2, nebo navštívit cestopisnou besedu v KC Kardašovská. Setkání kultur začíná 1. června, poslední akce se uskuteční...

Open Air koncert České filharmonie na Hradčanském náměstí

Včera v 07:23

Tradiční Open Air koncert se vrací po dvou letech na Hradčanské náměstí a letošní program, který má jako obvykle odlehčenou formou uzavřít koncertní sezonu České filharmonie, připravil britský dirigent Wayne Marshall v duchu jazzových, filmových a muzikálových inspirací.

Slavíci v zahradě - festival chlapeckých sborů

27. května 2022 v 19:54

Hry s hudbou pro kolemjdoucí v sobotu 28. května v Praze 1.

Zábavný rodinný běh ve víru barev

27. května 2022 v 18:31

Barvám neutečeš – den s přáteli a rodinou v Centrálním parku Prahy 13 . V sobotu 4. června můžete vyrazit na trasu dlouhou 5km během či chůzí a nechat se při tom v pěti barevných zónách zasypat barvami.

Hokej: Obrazovky se v centru objeví jen v případě, že Česko bude hrát finále

27. května 2022 v 18:21

Pražský magistrát se nechystá, že by na sobotní semifinálové utkání hokejového šampionátu mezi Českou republikou a Kanadou nechal v centru města vybudovat velkoplošné obrazovky. Obrazovky se na náměstí objeví pouze v případě, že by se Češi dostali do finále. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí...

Den dětí na pražských náplavkách

26. května 2022 ve 12:15

Na Den dětí budou náplavky patřit hlavně dětem. Plno zábavy najdou na obou březích Vltavy, v Praze 2 a Praze 5.

Další články
Nahoru