Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 4 podpoří řadu projektů, zastupitelé schválili dotace přes 16 milionů korun
Festival Habrovka má v Praze 4 tradici. Foto: habrovka.cz

Praha 4 podpoří řadu projektů, zastupitelé schválili dotace přes 16 milionů korun

Čtvrtá městská část Praha 4 i letos podpoří dotacemi kulturní, sportovní a spolkové projekty, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a jejich bezpečnost, protidrogovou prevenci, ochranu životního prostředí, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku, integraci cizinců a národnostních menšin. Zastupitelé dnes schválili na návrh radních přidělení dotací ve výši přesahující 16 milionů korun.

„Praha 4 si váží obecně prospěšných projektů a každý rok je významnou částkou podporuje. Všem podpořeným organizacím gratuluji a přeji jim úspěšnou realizaci jejich projektů. Zároveň děkuji členům komisí a pracovníkům odborů radnice za obrovský kus práce při hodnocení projektových žádostí,“ uvedl radní Jan Hušbauer (ANO), který má dotační řízení na starost. Připomněl zároveň, že letos byl celý proces dotací díky využití nového softwaru plně elektronický. 

Do velkého množství podpořených akcí patří například projekt Běhám(e) pro děti obecně prospěšné společnosti Dejme dětem šanci. „Jsme rádi, že se Praha 4 opět rozhodla podpořit sportovně-zábavnou akci Běhám(e) pro děti, která se v letošním roce uskuteční 5. června v parku Na Pankráci. Přidělené finanční prostředky využijeme na úhradu technického zajištění v místě konání a nákladů spojených s přípravou a organizací celé akce,“ uvedla koordinátorka projektu Sarah Christensenová. Více informací naleznete na www.behamprodeti.cz.    

Podporu obdrží i festival hudby a divadla Habrovka, tradiční kulturní akce, kterou se díky podpoře Prahy 4 podařilo udržet dvacet let. Jedná se o dvoudenní hudebně-divadelní piknik v zahradě kostela sv. Františka, který představuje známé interprety a umělce a zároveň podporuje ty, kteří jsou na startu.

„A k tomu výstavy, prezentace zajímavých neziskových projektů, kvalitní program pro děti a domácí jídlo. Dvacáté narozeniny oslavíme například s Beatou Hlavenkovou a skupinou Snů, kapelou Hm… a Darkness positive nebo s Národním improvizačním divadlem,“ popsala za festivalový organizační tým Dominika Prokopová. Více informací o projektu si můžete přečíst na www.habrovka.cz


Autor: puc

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

Další články
Nahoru