Dnes Pátek - skorojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 4 podpoří řadu projektů, zastupitelé schválili dotace přes 16 milionů korun
Festival Habrovka má v Praze 4 tradici. Foto: habrovka.cz

Praha 4 podpoří řadu projektů, zastupitelé schválili dotace přes 16 milionů korun

Čtvrtá městská část Praha 4 i letos podpoří dotacemi kulturní, sportovní a spolkové projekty, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a jejich bezpečnost, protidrogovou prevenci, ochranu životního prostředí, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku, integraci cizinců a národnostních menšin. Zastupitelé dnes schválili na návrh radních přidělení dotací ve výši přesahující 16 milionů korun.

„Praha 4 si váží obecně prospěšných projektů a každý rok je významnou částkou podporuje. Všem podpořeným organizacím gratuluji a přeji jim úspěšnou realizaci jejich projektů. Zároveň děkuji členům komisí a pracovníkům odborů radnice za obrovský kus práce při hodnocení projektových žádostí,“ uvedl radní Jan Hušbauer (ANO), který má dotační řízení na starost. Připomněl zároveň, že letos byl celý proces dotací díky využití nového softwaru plně elektronický. 

Do velkého množství podpořených akcí patří například projekt Běhám(e) pro děti obecně prospěšné společnosti Dejme dětem šanci. „Jsme rádi, že se Praha 4 opět rozhodla podpořit sportovně-zábavnou akci Běhám(e) pro děti, která se v letošním roce uskuteční 5. června v parku Na Pankráci. Přidělené finanční prostředky využijeme na úhradu technického zajištění v místě konání a nákladů spojených s přípravou a organizací celé akce,“ uvedla koordinátorka projektu Sarah Christensenová. Více informací naleznete na www.behamprodeti.cz.    

Podporu obdrží i festival hudby a divadla Habrovka, tradiční kulturní akce, kterou se díky podpoře Prahy 4 podařilo udržet dvacet let. Jedná se o dvoudenní hudebně-divadelní piknik v zahradě kostela sv. Františka, který představuje známé interprety a umělce a zároveň podporuje ty, kteří jsou na startu.

„A k tomu výstavy, prezentace zajímavých neziskových projektů, kvalitní program pro děti a domácí jídlo. Dvacáté narozeniny oslavíme například s Beatou Hlavenkovou a skupinou Snů, kapelou Hm… a Darkness positive nebo s Národním improvizačním divadlem,“ popsala za festivalový organizační tým Dominika Prokopová. Více informací o projektu si můžete přečíst na www.habrovka.cz


Autor: puc

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

Včera v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

Včera v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

15. července 2024 v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Aplikace innosvět umožňuje například průběžnou kontrolu spotřeby energií

15. července 2024 v 06:46

Bezplatná mobilní aplikace ‍innosvět, která byla vyvinutá společností innogy, umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.   

Další články
Nahoru