Dnes Pátek - obcasny-dest 4°C
Zítra Sobota - oblacno 2°C
Pátek 26. 2. 2021
Svátek má Dorota
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Praha 4 podpoří pořízení retenčních nádrží na akumulaci a využití srážkových vod

Praha 4 vyhlásila 3. výzvu svého dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Tímto programem chce občanům i podnikatelům pomoci se zadržováním – retencí – dešťové vody u jejich nemovitostí a v boji proti projevům dlouhodobého sucha.

Výše dotace je 80 % pořizovací ceny retenční nádoby, maximálně však 10 000 korun s tím, že do této výše mohou být pořízeny i dvě menší retenční nádoby, pokud se využijí efektivněji. Program míří především na nadzemní nádrže bez nutnosti povolení od stavebního úřadu k jejich instalaci.

Žádat o podporu mohou fyzické i právnické osoby, tj. vlastníci a spoluvlastníci nemovitostí, společenství vlastníků jednotek, bytová družstva nebo nájemci s trvalým bydlištěm či sídlem na území MČ Praha 4. Lhůta pro předkládání žádostí je od 21. září 2020 do 30. září 2020 do 17 hodin.

Podrobné informace o programu najdou zájemci na úřední desce a na www.praha4.cz v sekci Dotační programy městské části Praha 4.


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Dnes v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

Včera v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Další články
Nahoru