Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Praha 4 podpoří pořízení retenčních nádrží na akumulaci a využití srážkových vod

Praha 4 vyhlásila 3. výzvu svého dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Tímto programem chce občanům i podnikatelům pomoci se zadržováním – retencí – dešťové vody u jejich nemovitostí a v boji proti projevům dlouhodobého sucha.

Výše dotace je 80 % pořizovací ceny retenční nádoby, maximálně však 10 000 korun s tím, že do této výše mohou být pořízeny i dvě menší retenční nádoby, pokud se využijí efektivněji. Program míří především na nadzemní nádrže bez nutnosti povolení od stavebního úřadu k jejich instalaci.

Žádat o podporu mohou fyzické i právnické osoby, tj. vlastníci a spoluvlastníci nemovitostí, společenství vlastníků jednotek, bytová družstva nebo nájemci s trvalým bydlištěm či sídlem na území MČ Praha 4. Lhůta pro předkládání žádostí je od 21. září 2020 do 30. září 2020 do 17 hodin.

Podrobné informace o programu najdou zájemci na úřední desce a na www.praha4.cz v sekci Dotační programy městské části Praha 4.


Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

Další články
Nahoru