Dnes Středa - jasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Praha 4 opraví plastiku Květ

Umělecké dílo umístěné mezi ulicemi Pujmanové a Horáčkova v Krči – kamenná plastika Květ projde opravou. Praha 4 plastiku opraví za pomoci finančního daru od společnosti Lidl ve výši 55 tisíc korun. Shodli se na tom radní městské části.  

„Snažíme se i v této pro kulturu nelehké době zvelebovat veřejný prostor a renovace soch, pomníků a plastik v Praze 4 k tomu nepochybně patří. Díky finančnímu daru tak můžeme opravit plastiku Květ, poslední z výtvarných objektů v tomto místě, které jsou v majetku MČ Praha 4 nebo její správě a nebyly dosud opraveny,“ řekl místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).

Plastika je dílem z roku 1969. Jejím autorem je sochař Jaroslav Vacek. Mezi jeho další díla patří převážně figurativní sochy spíše abstraktního rázu. Příkladem může být cínový reliéf na budově mateřské školy v Kutné Hoře, který byl nazván „S čepicí“.

plastika-kvet


Autor: TZ, red

Poznejte plodiny Nového světa v botanické zahradě v Troji

Dnes v 09:26

Od léta do pozdního podzimu patří k nejatraktivnějším expozicím Botanické zahrady hl. m. Prahy sekce, která se věnuje plodinám z oblasti Nového světa. Návštěvníci zde mohou objevovat tradiční i netradiční užitkové rostliny Jižní, Střední i Severní Ameriky. Expozice Plodin Nového světa se...

Den architektury se zaměří na rekonstrukce a vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové

Dnes v 08:46

Praha bude na přelomu září a října opět žít architekturou. Od 30. září až do 6. října se stane hlavním dějištěm festivalu Den architektury, který nabízí na tři sta zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program, který se v Praze odehraje...

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru