Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 4 opraví dětské hřiště v Ohradní
Hřiště v Ohradní projde rekonstrukcí. Foto: P4

Praha 4 opraví dětské hřiště v Ohradní

Na přelomu června a července zahájí Praha 4 kompletní rekonstrukci dětského hřiště v Ohradní ulici. Obnova tohoto atypického areálu vychází z ankety, která v souvislosti se záměrem rekonstrukce byla v lokalitě sídliště Ohradní uspořádána.

„Počet herních prvků na hřišti v Ohradní ulici se rozšíří o sestavy pro starší děti, zachována zůstane oblíbená lanovka a rozšíří se i nabídka závěsných houpaček pro děti i dospělé,“ uvedl radní pro správu veřejných prostranství Jan Hušbauer (ANO 2011).

Areál je pouze 12 metrů široký, lépe řečeno úzký, proto byl z kompozičních důvodů zachován původní záměr liniového uspořádání herních zón.

„Výraznější rekonstrukci hřiště, nebo jeho rozšíření do volné plochy nám nedovolil omezený finanční rozpočet. Ovšem počítáme s tím, že do budoucna budeme areál vybavovat dalšími herními prvky. Děkuji všem, kteří se zúčastnili ankety a pomohli svými názory k obnově dětského hřiště,“ dodal Hušbauer.


Autor: Alo

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Včera v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru