dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Praha 4: Oprava Branické ulice vyjde na 90 milionů korun
Branická ulice v Praze 4. Foto: Packa / Wikimedia Commons

Praha 4: Oprava Branické ulice vyjde na 90 milionů korun

Rekonstrukce Branické ulice v Praze 4 vyjde na 90 milionů korun. Protihluková opatření budou město stát dalších 30 milionů. ČTK to zjistila z materiálu, který schválili pražští radní. V rámci akce bude opravena vozovka, chodníky a bude vyměněno veřejné osvětlení. Opraven bude úsek ulice mezi křižovatkami s ulicemi Ke Krči a Nad Strouhou. Nyní úředníci řeší územní a stavební povolení.

V Branické bude vyměněn povrch z žulových dlažebních kostek za asfalt. Zvýšeny budou přechody, které mají zůstat dlážděné, vzniknou parkovací zálivy nebo vjezdy a také vyhrazená místa pro zásobování. Naopak asfaltový povrch na chodnících nahradí kamenná mozaika. Vysázeny tu budou stromy.

V rámci rekonstrukce počítá město rovněž s novým mobiliářem a výměnou lamp veřejného osvětlení. „Provedenou rekonstrukcí tak dojde nejen k výraznému zlepšení životního prostředí, ale také ke snížení hluku," píše se v dokumentu, který schválili radní.

Vybudována by měla být protihluková opatření. Zda se povede práce ještě letos dokončit, není jasné. Na opravu přispěje radnice Prahy 4 pěti miliony korun.


Další články
Nahoru