dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Praha 4: Opozici se nepodařilo odvolat starostu Štěpánka

Opozici v Praze 4 se včera nepodařilo na mimořádném jednání odvolat starostu Petra Štěpánka (Trojkoalice/SZ). Zastupitelé neschválili program jednání, to bylo poté rozpuštěno. Pro schválení programu hlasovalo pouze 19 zastupitelů ze 42 přítomných.

Opozice TOP 09, ANO a ČSSD vytkla Štěpánkovi údajné chyby při řešení problematiky hazardu, netransparentní rozdělování radničních peněz nebo zneužívání časopisu Tučňák. Štěpánek se stal starostou loni po volbách.

Starostovi rovněž vytkli, že se dostatečně nevěnuje povinnostem na radnici a že do radničního časopisu Tučňák údajně její představitelé nemají přístup a nemohou do něj přispívat.

Na včerejším jednání Štěpánek tvrzení opozice nijak nekomentoval. Po jeho skončení ČTK řekl, že to považuje „za tradiční folklór“.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru