Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 4 opět podporuje chráněné bydlení

Radní Prahy 4 rozhodli prodloužit nájemní smlouvy na pět bytů určených pro poskytování chráněného nebo tréninkového bydlení. Jedná se o tři byty užívané hendikepovanými klienty zapsaného spolku Baobab a dva byty pro klienty obecně prospěšné společnosti Modrý klíč.

„V Praze 4 dlouhodobě podporujeme bydlení, které obě organizace svým klientům poskytují, prodloužení nájemních smluv na tyto byty proto pro nás bylo naprostou samozřejmostí,“ uvedl místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09).

Jeden byt o velikosti 3+1 a dva byty o velikosti 2+1 jsou určeny pro klienty spolku Baobab, prodloužení doby nájmu je u všech tří bytů do listopadu 2023.

Klienti Modrého klíče užívají jeden byt o velkosti 3+1 a jeden o velikostí 2+1, prodloužení doby nájmu je do prosince 2023.

„Všechny byty jsou určeny výhradně pro klienty Baobabu nebo Modrého klíče a slouží k ubytování lidí, kteří potřebují sociální asistenci, nebo sociální rehabilitaci,“ uvedl místostarosta pro sociální politiku, podpora zdravotnictví, spolupráci s neziskovými a náboženskými organizacemi Josef Svoboda.

Modrý klíč poskytuje chráněné bydlení celkem 27 lidem se zdravotním postižením, šest z nich má přitom trvalé bydliště na Praze 4. Oba byty slouží k ubytování lidí s potřebou neustálé pomoci ze strany odborných asistentů. Spolek Baobab v uvedených bytech neposkytuje chráněné bydlení, ale svým dlouhodobě duševně nemocným klientům poskytuje tréninkové bydlení v rámci registrované sociální rehabilitace.Autor: Hla

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

21. dubna 2024 v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru