Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 4 opět podporuje chráněné bydlení

Radní Prahy 4 rozhodli prodloužit nájemní smlouvy na pět bytů určených pro poskytování chráněného nebo tréninkového bydlení. Jedná se o tři byty užívané hendikepovanými klienty zapsaného spolku Baobab a dva byty pro klienty obecně prospěšné společnosti Modrý klíč.

„V Praze 4 dlouhodobě podporujeme bydlení, které obě organizace svým klientům poskytují, prodloužení nájemních smluv na tyto byty proto pro nás bylo naprostou samozřejmostí,“ uvedl místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09).

Jeden byt o velikosti 3+1 a dva byty o velikosti 2+1 jsou určeny pro klienty spolku Baobab, prodloužení doby nájmu je u všech tří bytů do listopadu 2023.

Klienti Modrého klíče užívají jeden byt o velkosti 3+1 a jeden o velikostí 2+1, prodloužení doby nájmu je do prosince 2023.

„Všechny byty jsou určeny výhradně pro klienty Baobabu nebo Modrého klíče a slouží k ubytování lidí, kteří potřebují sociální asistenci, nebo sociální rehabilitaci,“ uvedl místostarosta pro sociální politiku, podpora zdravotnictví, spolupráci s neziskovými a náboženskými organizacemi Josef Svoboda.

Modrý klíč poskytuje chráněné bydlení celkem 27 lidem se zdravotním postižením, šest z nich má přitom trvalé bydliště na Praze 4. Oba byty slouží k ubytování lidí s potřebou neustálé pomoci ze strany odborných asistentů. Spolek Baobab v uvedených bytech neposkytuje chráněné bydlení, ale svým dlouhodobě duševně nemocným klientům poskytuje tréninkové bydlení v rámci registrované sociální rehabilitace.Autor: Hla

Nájemní byty k úpravě vlastním nákladem nabídne Praha 2 v aukci

Včera v 11:50

Praha 2 přichází v oblasti nájemního bydlení s novinkou, prostřednictvím aukce zájemcům nabídne byty určené k úpravě vlastním nákladem. Prvních pět bytových jednotek na Novém Městě a v Nuslích hodlá radnice soutěžit již 19. června.

Další tři nové komunitní kompostéry v Praze 6

Včera v 06:11

Praha 6 společně s organizací Kokoza pokračuje v rozšiřování komunitního kompostování a ke třem kompostérům, které už fungují na sídlišti Červený Vrch, ve vnitrobloku ve Velflíkově ulici a na Petřinách, nově přibydou další tři.

Praha 13: Zapojte se do tvorby pocitové mapy

8. června 2023 v 08:33

Praha 13 v rámci aktualizace Strategického plánu zveřejnila Pocitovou mapu. Jejím vyplněním pomohou obyvatelé třináctky při projektech radnice.

Praha: Veřejný seminář pro žadatele k programu podpory v oblasti kultury a umění

8. června 2023 v 07:28

Hlavní město Praha letos vyčlenilo celkem 400 milionů korun v rámci Programu podpory v oblasti kultury a umění pro jednoleté dotace v roce 2024 a pro víceleté dotace na léta 2025–2028. Lhůta pro podání žádosti je od 15. června do 28. června. Při té příležitosti se už v úterý 13. června 2023 od...

Další články
Nahoru