Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 4 odstartovala projekt pro malé školáky, ti sportují při tělesné výchově s trenéry
Školáci se během tělocviku seznamují pod dohledem trenérů třeba s fotbalem. Foto: JP

Praha 4 odstartovala projekt pro malé školáky, ti sportují při tělesné výchově s trenéry

Čtyřka sportuje – sportujeme s trenéry, tak se jmenuje pilotní projekt, který odstartovala Praha 4 ve spolupráci se sportovními oddíly a základními školami. Jeho pilotní fáze, do které se nyní zapojí první ročníky pěti základních škol, potrvá do konce února příštího roku. Už teď se ale plánuje jeho prodloužení a rozšíření počtu zúčastněných škol alespoň na deset.

Od října letošního roku jsou do projektu zapojeny ZŠ Jílovská, Na Chodovci, Bítovská, Kavčí hory a Ohradní, jejichž děti v prvních ročnících se v rámci projektu postupně seznámí pod dohledem profesionálních trenérů s pěti sporty: fotbalem, atletikou, gymnastikou, florbalem a softballem (baseballem). 

„Už když jsem byla poprvé seznámena s myšlenkou a obsahem tohoto projektu, tak jsem jím byla nadšena. Jsem ráda, že stejné nadšení sdílejí i moji kolegové, a že se tak i díky tomu podařilo vše dotáhnout během krátké doby k úspěšnému startu,“ prohlásila starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), která má starost školství a spolu s ostatními představiteli radnice i zástupci zapojených oddílů se včera zúčastnila slavnostního odstartování projektu v ZŠ Bítovská. „Věřím, že projekt bude mít úspěch a bude se rozrůstat. Děti po polevení během pandemie sportovat potřebují,“ dodala. 

„Projekt je jedinečný úzkou spoluprací radnice a škol se sportovními oddíly, jež disponují velmi zkušenými trenéry, kteří se dětem z Prahy 4 běžně věnují, a naše školáky proto dobře znají. Nesvěřujeme tedy naše malé sportovce nějaké zprostředkovatelské firmě, která by pak pro nás vše organizovala, ale plynule navazujeme na stávající výbornou spolupráci,“ vyzdvihl radní Prahy 4 Jaroslav Míth (ODS), do jehož gesce spadá sport.

Projekt podle radnice, škol i oddílů přispěje ke zpestření, rozšíření a profesionalizaci hodin tělesné výchovy v prvních ročnících základních škol. Jednotlivé sporty, vždy pod vedením kvalitních trenérů, se na jednotlivých školách budou po měsíci střídat.

„Chceme děti získat pro sport, pomoct k jejich zdravému vývoji, ale také je vést ke slušnému chování,“ popsal Karel Dvořáček z AFK Slavoj Podolí. Kromě jeho fotbalového oddílu se do projektu zapojili odborníci z Bohemians Praha (florbal), Eagles Praha (softball a baseball), Vodních staveb Praha Zelený pruh (gymnastika) a z atletického spolku SK DNF na čele s mistrem světa v triatlonu Martinem Dvořákem. Výhledově se počítá s basketbalem.  

Financování projektu zajišťuje čtvrtá městská část. „Věřím, že projekt pomůže objevit malé sportovní talenty, které se budou moct v oddílech dále rozvíjet, ale že hlavně podpoří zdravý pohyb dětí,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS), který má ve své kompetenci finance městské části.

„Vybrali jsme zpočátku školy, které už se zapojenými sportovními kluby spolupracují, takže děti ty trenéry už často znají,“ dodal.


Autoři: TZ, Jan Puci

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Včera ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Včera v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Další články
Nahoru